Немає жодної людини, яка б ніколи не чула несправедливих звинувачень на свою адресу. Розчарування минулого гальмують наш розвиток, а злість на інших, змушує знову і знову переживати трагедію. Як же навчитися прощати образи без великих емоційних втрат?

Найголовніше в прощенні — зрозуміти, що воно потрібне вам, а не вашому кривдникові. Заявивши під час суперечки «Я тобі ніколи цього не прощу!», ви звалюєте вантаж негативних емоцій на свої плечі – а не на винуватця ваших переживань.

Будь-яка подія так чи інакше є для нас життєвим уроком, на жаль, гіркі уроки зазвичай виявляються найкориснішими: саме через образу і розчарування ми приходимо до більш мудрого вибору друзів і здатності цінувати справжню любов.

Поділіться своїми емоціями з близькими людьми, зверніться за допомогою до психолога, напишіть лист кривдникові (відправляти його не обов’язково). Нехай не відразу, але поступово вам стане легше.

Згадайте, як ви жалкували про власні помилки і як важливо для вас було отримати прощення від тих, кого ви образили. Усвідомлення того, що ніхто не ідеальний, допоможе не тримати зла на людину, що стала причиною ваших переживань.