На Вінниччині, у зв’язку з дефіцитом листків непрацездатності, протягом довгого часу діяли довідки про тимчасову непрацездатність.

За сприяння обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації тепер жителі області зможуть отримуватимуть «лікарняні листки».

Вчора, 28 липня область нарешті отримала перші 60 тисяч бланків листків непрацездатності із запланованих 170 тисяч. Цього вистачить, аби забезпечити обмін усіх отриманих пацієнтами довідок.

Одразу було проведений розподіл бланків «лікарняних» у медичні заклади області та розпочалась видача бланків у заклади охорони здоров’я Вінниччини.

Отож, мешканці області тепер можуть обміняти довідки про тимчасову непрацездатність на «лікарняні».

Здійснити обмін можна, звернувшись лише до тієї медичної установи, яка видала довідку.

Для того, щоб здійснити обмін, потрібно звернутися до лікуючого лікаря в стаціонарі, або до сімейного лікаря - якщо медична допомога надавалась у закладі первинного рівня.

В першу чергу запрошуються до обміну довідок пацієнти, що хворіли взимку та навесні. У пріоритеті також вагітні жінки, які повинні отримати декретні кошти.

Листок непрацездатності взамін на довідку про тимчасову непрацездатність видається за рішенням лікарсько-консультативної комісії і за наявності довідки.