Кампанія з вакцинації на Вінниччині відбувається згідно розробленого плану, переконаний заступник директора Вінницького обласного Центру громадського здоров’я Олег Лук’янович:

– Ми бачимо, що в застосунку «Дія» в електронній черзі на вакцинацію зареєструвалося більше 300-тис. українців, тобто інтерес до вакцинації у наших громадян досить високий. Це також свідчить про те, що в Україні багато людей, які свідомо вірять в те, що іншої альтернативи побороти ковід, окрім щеплення, не існує.

Дійсно, на даний момент в декількох країнах Європи призупинено, (наголошую – призупинено) процес вакцинації  деякими видами вакцин у зв’язку з тим, що міжнародні та національні організації охорони здоров’я розслідують випадки можливих ускладнень після щеплення проти Covid-19.  На сьогоднішній день у нас немає  достовірних даних про те, що вакцина викликає важкі ураження у вигляді тромбозів і що ті смерті, які зареєстровані, викликані саме вакцинацією. Після того, як буде проведене розслідування,  ми зможемо рекомендувати подальшу вакцинацію, спираючись на протоколи досліджень міжнародних організацій. 

Україна в даному питанні перебуває у виграшній позиції, тому що у нас вакцинація розпочалася на 2,5  місяці пізніше тих країн, які були лідерами вакцинальної кампанії (США, Ізраїль, Великобританія).  У нас є можливість скористатися напрацюваннями та  науковими дослідженнями, отриманими в результаті проведення масової вакцинальної кампанії в інших країнах світу.

 Нині наші знання про Covid-19 змінюються, кожного дня ми отримуємо нові дані, і коригуємо свою відповідь цій небезпечній хворобі.  Навчання вакцинальних бригад та пунктів щеплення, організоване обласним департаментом охорони здоров`я та реабілітації спільно з Вінницьким обласним центром громадського здоров`я, регулярно відбуваються  згідно затвердженого плану. 

Тому що якщо перший етап вакцинальної кампанії передбачав роботу саме мобільних бригад, то другий етап відбуватиметься більш масштабно, з залученням широких верств населення. І відповідно потужностей тільки мобільних бригад буде недостатньо. З цією метою до роботи залучаємо й пункти щеплення, які зможуть щепити більшу кількість людей, і таким чином  провести вакцинацію швидше. Але сьогодні швидкість вакцинації не є більш пріоритетною, ніж безпека, ефективність та якість.

  • Фактор часу є дуже важливим, – наголосив Олег Лук’янович, – нам необхідно щепити проти Covid-19 якомога більшу кількість вінничан, але все має відбуватися якісно, безпечно та ефективно.

На фоні постійно зростаючої кількості нових випадків захворюваності на коронавірус у нашій області, ми маємо зрозуміти, що іншого вибору на сьогодні не існує: або ми зупинимо ковід, або ковід зупинить нас. Вакцинація є єдиною альтернативою, але при цьому вона не відміняє  дотримання звичайних протиепідемічних норм:

  • залишайтеся вдома, якщо ви хворі,
  • носіть маску в громадських місцях
  • дотримуйтеся дистанції
  • мийте руки та використовуйте санітайзери.

Наталія Федорченко, відділ інформаційно-комунікаційної роботи та зв’язків зі ЗМІ та громадськістю ВОЦГЗ