Щороку в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації (ВТІ). Одночасно в європейському регіоні, як і в попередні роки, буде проходити Європейський тижнем імунізації.

Тиждень імунізації покликаний популяризувати ідею про те, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя. Цього року головною темою стане не тільки підтримка планової імунізації, а й вакцини та вакцинація проти COVID-19. Кампанія буде сприяти зміцненню солідарності й довіри до вакцинації як суспільного блага, яке допомагає рятувати життя людей і захищати здоров’я. Обидві кампанії пройдуть під гаслом "Вакцини зближують нас".

Масове та регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному, так і в глобальному масштабах. Вакцинація проти COVID-19 - це найважливіший інструмент, який допоможе нам покласти край пандемії. Разом з тим потрібно пам’ятати, що ніхто не може вважати себе в безпеці до тих пір, поки в безпеці не буде кожен.

Пандемія COVID-19 продемонструвала важливість імунізації, і ми повинні в повній мірі використовувати потенціал наявних в нашому розпорядженні вакцин. Слід також наголосити, що скорочення планової імунізації внаслідок COVID-19 призведе до наслідків, які будуть відчуватися ще довгий час після того, як закінчиться пандемія.

Карантинні обмеження не скасовують рутинні щеплення. Під час пандемії важливо переконатися, що дитина продовжує регулярно їх отримувати. Так само і дорослим важливо ревакцинуватися відповідно до графіку. Адже, будь-яке порушення в проведенні рутинної вакцинації, навіть на короткий час, призведе до зростання числа сприйнятливих осіб і, як наслідок, виникнення спалахів або зростанню випадків вакцинокерованих інфекцій, в тому числі й випадків з тяжким перебігом, що потребуватимуть госпіталізації, проведення інтенсивної терапії.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців - усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні!