З метою зменшення ризику поширення штаму Delta Україна заборонила в’їзд без COVID-тесту тим, хто прибув з чотирьох країн.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Мандрівникам, які прямують з Великої Британії, Російської Федерації, Індії та Португалії або перебували на їх території не менше семи днів, заборонено перетин державного кордону України без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. Його проводитимуть в пунктах пропуску. Зазначена норма почне діяти з 25 червня 2021 року. 

Довідка. Delta – це новий штам вірусу COVID-19, який вже виявлено в понад 90 країнах світу. Він поширений у Республіці Індія, Російській Федерації, Португалії та Великій Британії. Цей штам в 1,6 раза   контагіозніший, а також в 1,45 раза збільшує ризик потреби інтенсивного лікування. Потреба в ушпиталення виникає вдвоє частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.

На початку травня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала штам коронавірусу, вперше виявлений в Індії,  як «варіант, що викликає глобальне занепокоєння». Також головний науковий співробітник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Сумʼя Свамінатан заявив, що вперше виявлений в Індії штам коронавірусу COVID-19 «Дельта» (Delta) стає домінуючим у світі.