❗ З метою недопущення випадків обмороження та загибелі людей на території Вінницької області, за даними Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, розгорнуто 188 стаціонарних пунктів обігріву.

❗ Адреси пунктів обігріву, розгорнутих на території Вінницької області за посиланням 

❗Пам'ятайте - холодна морозна погода може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла. ❗Протягом минулого тижня на Вінниччині випадків обмороження не було зафіксовано. Про це повідомляють в травмпункті міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

📣Проте варто пам`ятати, що постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі.
📣Щоб не стати жертвою обмороження варто дотримуватись простих рекомендацій:
-📣 Одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. З цих же міркувань одяг має бути цілком вільним.
-📣Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
-📣Вiзьмiть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
-📣Не виходьте на мороз голодним. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли — також з'їжте що-небудь.
-📣Заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.
-📣По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом.
-📣Працюйте руками, рухайте ними, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг. Можна пострибати з ноги на ногу — тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам.
-📣Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Отож ворушіться, але не надто інтенсивно.
-📣Слідкуйте за прогнозом погоди.
Категорично не можна:
-📣торкатися металу, як голими руками, так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.
-📣вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. 📣📣Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я