Пандемія COVID-19 перевірила на міцність національні системи охорони здоров’я, коли поставила під загрозу життя мільйонів людей. Людство зрозуміло важливість залученності та внеску кожного у загальну справу збереження громадського здоров’я.

Ґрунтуючись на цих засадах, Міністерство закордонних справ Індії, за підтримки Програми індійського технічного та економічного співробітництва, обрало Департамент комунальної медицини та Школи громадського здоров'я, PGIMER, Чандігарх, та ініціювало проведення п’ятиденної 9-ої Міжнародної програми розвитку управління громадським здоров’ям (IPHMDP).

Для участі у цій програмі було обрано 117 учасників зі 33 країн світу. В тому числі – четверо українських фахівців з громадського здоров’я, серед яких і заступник директора ВОЦГЗ Олег Лук’янович. Робота міжнародної спільноти тривала протягом 12-16 липня у режимі Zoom-конференції.

Програма IPHMDP спрямована на підвищення спроможності системи громадського здоров'я, вдосконалення навичок та компетенції керівників середнього та вищого рівня щодо відповіді на виклики громадського здоров'я, з якими зіткнулась кожна система охорони здоров’я під час пандемії, та посилення ефективності організацій в умовах обмежених ресурсів.

Коментуючи участь у міжнародній програмі, Олег Лук’янович висловив свою вдячність за участь та високо оцінив PGIMER за демонстрацію вдосконаленої версії програми у липні 2021. Зокрема, Олег Леонідович зауважив, що програма IPHMDP пропонує унікальний стиль викладання, включаючи тематичні дослідження та вправи, які в кінцевому підсумку допомагають учасникам опанувати різні національні стратегії відповіді на виклики громадського здоров'я.

– У той час, як система громадського здоров'я розвивається та ускладнюється, такі програми дозволяють  професіоналам з різних країн зрозуміти основи управління громадським здоров'ям під час глобальних викликів, – додав Олег Лукְ’янович.