Другий день тренінгу для працівників пунктів щеплень проти COVID-19 для медиків Вінницького ЦПМСД, Іллінецького та Калинівського міських ЦПСМД, Томашпільського селищного ЦПСМД, Могилів Подільського районного ЦПСМД та ЦПМСД№ 1 м. Вінниця закінчився врученням сертифікатів.

Від імені департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА їх кожному учаснику навчання вручила Лариса Бевза, начальник відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації ДОЗ ОДА. І побажала успіху: вже завтра отримані знання та навички медики реалізовуватимуть на практиці, щеплюючи від ковіду вінничан у своїх стаціонарних пунктах вакцинації. Іншого шляху зупинити пандемію немає,- підкреслила посадовець.

Сьогодні учасники тренінгу відпрацьовували навички надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій.

У залі працювали фахівці Вінницького обласного Центру громадського здоров’я – директор закладу Олександр Мельник. На численні запитання під час моделювання конкретних ситуацій, що стосувалися вакцинування, відповідали також заступник ВОЦГЗ Олег Лук’янович та лікар-епідеміолог ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Гриньова.

Про діагностику анафілаксії та надання першої допомоги докладно розбирали разом з д.м.н., професором кафедри анестезіології ВНМУ ім. М.І. Пирогова, завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний Центр» Дмитром Дмитрієвим.

Від завтра тренінги продовжаться. Сьогодні сертифікати отримали 25 медичних працівників.