У 2020 році на Вінниччині зафіксовано 12017 звернень щодо вчинення домашнього насильства, що на 12,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

-Найбільше звернень надійшло від жінок – 10154(85%)

-В рази менше від чоловіків 1823(14,6%) та дітей 40(0,4%)

 

Перший заступник голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна провела в режимі онлайн засідання обласної міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

В області створені всі передумови для запобігання домашньому насильству. – зазначила  Наталя Заболотна, – налагоджена міжвідомча взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству; функціонує мережа спеціалізованих служб підтримки постраждалих осібЕпідемія COVID-19 і справді застала зненацька усіх людей, запроваджений карантин більшою чи меншою мірою змінив звичний спосіб життя кожного. Ситуація, яка склалася, вплинула і на проблему домашнього насильства.

Голова обласної міжвідомчої ради навела невтішні цифри:

У 2020 році в регіоні зафіксовано 12017 звернень щодо вчинення домашнього насильства, що на 12,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Найбільше звернень надійшло від жінок – 10154(85%),

В рази менше від чоловіків 1823(14,6%) та дітей 40(0,4%).

 

За інформацією заступника голови ради, начальника управління сімейної політики та оздоровлення Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Світлани Ярмоленко, у період з 01.01 2021 року до 31.03. 2021 року  до кризових кімнат доставлено 3-х жінок та 5 дітей, послугами притулку за той самий період скористалися 36 жінок та 63 дітей, на обласну «Лінію довіри» 0800 75 04 75 зателефонували 297 осіб.

У ході обговорення Наталя Заболотна зауважила, що укрупнення районів  в результаті децентралізації та створення 63 громад жодним чином не повинно позначитись на роботі з протидії домашнього насильства.

  • Ми маємо  щоразу забезпечити доступ до послуг в тому об’ємі, як того  потребує кожен конкретний випадок. Протидія домашньому насильству – це важливий напрям роботи, який не може бути відкладений до завершення адміністративної перебудови, – підкреслила Наталія Заболотна.

На виконання Стратегії міжвідомчої взаємодії з питань запобігання та протидії домашньому насильству у Вінницькій області на 2019-2021 роки, розроблено План спільних дій міжвідомчої взаємодії, тож після обговорення та підведення підсумків засідання було затверджено План спільних дій міжвідомчої взаємодії з питань запобігання домашньому насильству у Вінницькій області на 2021 рік.

Серед основних завдань – забезпечення функціонування ефективної системи надання послуг відповідно до потреб громад, інформаційно-просвітницька робота з населенням з попередження та протидії домашньому насильству, популяризація успішного досвіду тощо.