Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ. 

Відповідно до статистичних даних, на Вінниччині спостерігається зниження захворюваності новими формами туберкульозу на 39,4% та захворюваності  на ВІЛ- СНІД на 9,1-%, в порівнянні до рівня 2019 року. Але ситуація для регіону є загрозливою, адже щороку зібльшується кількість випдків мультирезистентного туберкульозу.

У 2014 році Україна вперше увійшла до п’яти країн світу з найвищим тягарем мультирезистентного туберкульозу. Загрозливим є не тільки несвоєчасне звернення хворих по медичну допомогу або пізнє виявлення туберкульозу, а й наявність у деяких хворих такої шкідливої звички як куріння.

Куріння викликає широкий спектр захворювань, включно з туберкульозом. Як у курця, у таких людей є підвищений ризик виникнення багатьох гострих і хронічних захворювань, таких як задишка, хронічні захворювання органів дихання, багато онкологічних захворювань та захворювання серця. Курець з туберкульозом більше наражає на небезпеку людей поряд, адже має позитивну культуру мокротиння (це означає, що курці також частіше поширюють туберкульозну інфекцію.

Щоб допомогти таким пацієнтам відмовитись від шкідливої звички, було розроблено Керівництво з відмови від куріння для людей, які хворіють на туберкульоз http://bit.ly/3tJcmyJ (далі — Керівництво).

Тут зібрана інформація про додаткові ризики, які створює хворому на туберкульоз куріння, як це впливає на дітей та дорослих, та дієвий план, дотримання якого полегшить відмову від шкідливої звички.