Кажуть, сміх — «найкращі ліки». Звісно ж, гарне почуття гумору не вилікує всі недуги, але тому, що сміх має немало переваг, є наукові підтвердження. Зокрема, дослідження показують, що сміх сприяє розумовому розслабленню, знижує кров’яний тиск і біль, підвищує імунітет і навіть забезпечує фізичну активність.

Сміх швидко піднімає настрій і корисний для здоров’я загалом. Ось декілька підтверджень:

- Сміх розслабляє тіло. Добряче посміятися допомагає зняти фізичну напругу і стрес, а м’язи будуть розслабленими ще до 45 хвилин.

- Сміх зміцнює імунну систему. Сміх знижує рівень гормонів стресу і збільшує кількість імунних клітин і антитіл, що борються з інфекціями, тим самим підвищує опірність хворобам.

- Сміх стимулює викид ендорфінів. Ендорфіни — природні знеболюючі. Ендорфіни покращують загальне самопочуття й можуть тимчасово полегшити хронічний біль.

- Сміх стимулює багато органів.

- Сміх підвищує частоту серцевих скорочень, частоту і глибину дихання, чим збільшує споживання насиченого киснем повітря. А отже, стимулює серце, легені і м’язи. Зокрема, покращує роботу кровоносних судин і збільшує кровотік, що допомагає захистити від серцевого нападу та інших серцево-судинних захворювань.

-Сміх спалює калорії.Авжеж, це не замінить похід у спортзал. Але дослідження показують, що сміх упродовж 10–15 хвилин на день може спалити приблизно 40 калорій — цього може бути достатньо, щоби скинути пару кілограмів за рік.

- Сміх допомагає покращити якість життя. Гумор і позитивне спілкування зміцнюють відносини та сприяють побудові емоційних зв'язків.

- Сміх — це соціальна діяльність, а проводити час із друзями та сім’єю змушує нас почуватися краще й дає нам заряд енергії. Сміх також допомагає справлятися з важкими ситуаціями. Ніщо не розсіює гнів і конфлікт швидше, ніж загальний сміх.

- Сміх може навіть допомогти вам прожити довше. Дослідження показують, що люди з гарним почуттям гумору живуть довше. Різниця була особливо помітна для тих, хто боровся з раком. https://bit.ly/2QRpOSZ

Незалежно від того, чи приносить сміх користь для здоров’я, він обов’язково поліпшить ваш добробут і якість життя. Жартуйте на здоров’я!