Лікар, доктор чи врач?

Міжнародний день лікаря з 1971 року традиційно відзначається у перший понеділок жовтня. У 2021 році – це 4 жовтня.

Вітаємо професіоналів, що попри труднощі, небезпеку та ризики для власного здоров’я сумлінно виконують свою роботу.

Ви знали, звідки походить назва однієї з найблагородніших професій?

Міжнародно уживане слово «доктор» використовується не тільки для визначення професійної приналежності до медицини. Протягом століть у «доктора» було багато інших застосувань, включаючи визначення паяльного інструменту, тропічного морського бризу і гральної кістки. Зараз це звання майже виключно стосується людей. Кваліфіковані вчені і практикуючі лікарі можуть по праву претендувати на нього.

Серія одноденних тренінгів для медичних працівників первинної ланки та представників територіальних громад області стартувала у Вінниці 29 вересня.  

Всього заплановано проведення 7 тренінгів «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників груп найвищого ризику».

Учасниками тренінгів стали сімейні лікарі,  медсестри загальної практики, медичні директори, зав амбулаторіями, а також керівники та представники територіальних громад Вінницької області.

Директор обласного центру громадського здоров'я Олександр Мельник прийняв участь в організації та проведенні круглого столу « Співпраця та координація зусиль для розширення можливостей співробітництва, спрямованого на подолання

Primum non nocere (з лат., дослівно — Найперше — не зашкодь!, сутнісно — Передовсім, не спричини (хворому) шкоди) — латинська сентенція, яка є однією з головних заповідей медичної етики і і основоположним принципом невідкладної медичної допомоги у всьому світі.

Primum non nocere нагадує лікарям та іншим медичним працівникам, що вони повинні враховувати можливу шкоду при плануванні будь-якого втручання в організм людини.

Потреба в безпеці - одна з базових потреб людини. Кожен із нас прагне безпеки у фізичному, соціальному та економічному існуванні для себе та своїх рідних. Коли відпочиваємо, працюємо, їздимо в транспорті, а тим більше - коли перебуваємо в лікарні, - всюди розраховуємо на безпеку.

З 20 вересня 2021 року вступлять у дію нові зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 та від 29 червня 2021 року №677 що, серед іншого, стосуються і строку дії міжнародних та внутрішніх COVID-сертифікатів.

Строк дії COVID-сертифікатів буде збільшено з 180 до 365 діб.

Про інші зміни дізнавайтесь на https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-1236-i-vid-29-chervnya-2021-r-677-i130921-954

Фахівці Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник та Олег Лук’янович долучились до роботи еко-фесту «Діли», що пройшов вихідними 4-5 вересня у Вінниці. Лекторій фестивалю став майданчиком, де всі зацікавлені мали змогу послухати лекції про екологію та вакцинацію

Під таким гаслом за підтримки Вінницького обласного центру громадського здоров’я та Департаменту охорони здоров’я та реабілітації 2 вересня 2021 року Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат» було проведено інформаційну зустріч зі співробітниками та зацікавленою молоддю.

Темою обговорення стали вакцинація від COVID-19  і залученість молоді Вінниччини до протидії розповсюдження пандемії.

Зустріч пройшла у популярному на Заході форматі панельної дискусії — обговорення теми групою фахівців перед аудиторією. Традиційно, панельна дискусія це комунікативна ситуація, в якій розглядається тема загального чи суперечливого значення групою експертів для публічного обговорення.

Попри те, що всі вакцини від AstraZeneca, виготовлені на різних платформах — вони можуть бути взаємозамінними. Це можливо, оскільки технологія виробництва таких вакцин та їхній склад – однакові.

Засідання відбулося під керівництвом голови обласної Ради Вячеслава Соколового .Він наголошував на тому, що пори те, що саме зараз епідситуація в Україні та, зокрема у Вінницькій області, - стабільна, очікується нова хвиля захворювань. За словами В’ячеслава Соколового, кожен з керівників комунальних закладів несе відповідальність за свої колективи та за людей, яким заклад надає послуги.

На сесії Вінницької міської Ради міський голова оголосив про про організацію акції заохочення містян до вакцинації. За умовами акції «Вакцинуйся. Збережи життя» ті вінничани, які пройшли повний курс імунізації матимуть можливість виграти сотню цінних призів та суперприз – автомобіль Toyota Corolla.

«Я хочу звернутися до всіх вінничан щодо важливості вакцинації і попросити віднестися до цього відповідально. Щоб потім не було нарікань, що порушуються права дітей через онлайн-навчання чи закриті заклади торгівлі, сфери послуг та ринки, або ж люди не можуть користуватись в звичному режимі громадським транспортом. Все у наших руках і все залежить від нас! Водночас, тих людей, які вакцинуються, ми хочемо заохотити. Тому проведемо акцію із розіграшами в кілька етапів 100 цінних подарунків. Це велосипеди та телевізори і суперприз – автомобіль», - повідомив Сергій Моргунов.

У місті Вінниці продовжують роботу Центри вакцинації населення від Covid-19:

  • щоденно з понеділка по п’ятницю:

з 10:00 до 14:00 за адресою: вулиця Стрілецька, 44, Міський палац мистецтв «Зоря»;

з 09.00 до 13.00 години на базі «Прозорого офісу» для отримання адміністративних послуг у територіальному відділенні «Старе місто» за адресою вул. Брацлавська, 85;

з 09.00 до 12.00  Епіцентр, вул Батозька, 1-В.

 

У вихідні дні 28 – 29 серпня з 10:00 до 14:00

Вінницький торгово-економічний інститут КНТІ за адресою: вул. Театральна 21,;

 

Темі впровадження на Вінниччині електронних лікарняних була присвячена нарада для керівників лікувальних закладів II та III рівнів надання медичної допомоги, що відбулась 18 серпня в приміщенні актової зали обласної лікарні ім. Пирогова під головуванням Олени Назаренко, заступника начальника управління медичної допомоги населенню, начальник відділу високоспеціалізованої, спеціалізованої медичної допомоги населенню та відновного лікування Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької обласної державної адміністрації.

З метою заохочення громадян до вакцинації проти COVID-19 МОЗ України

В приміщенні адмінбудівлі на вулиці Брацлавській 85, працює Центр масової вакцинації проти COVID-19, розгорнутий Вінницьким міським центром первинної медико-санітарної допомоги №4.

На Вінниччині, у зв’язку з дефіцитом листків непрацездатності, протягом довгого часу діяли довідки про тимчасову непрацездатність.

З молоком матері немовля отримує поживні речовини та вітаміни, а також антитіла - захист від хвороб. Грудне вигодовування сприяє сенсорному та пізнавальному розвитку немовляти, а також закладає основу для подальшого інтелектуального розвитку. Від грудного вигодовування отримують користь і матері, у яких знижується ризик розвитку раку молочної залози, раку яєчників та діабету. 

#ЗавждиНаПередовій 28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом. Сьогодні у м. Вінниці фахівці #Вінницького_обласного_клінічного_центру_інфекційних_хвороб» тестують на ВІЛ та гепатити. Соціальні працівники #Вінницького_обласного_відділення_Мережі_людей_які_живуть_з_ВІЛ закликають населення міста пройти тестування, проводять профілактичні консультації щодо важливості знати про свій діагноз, роздають інформаційні матеріали та засоби захисту-презервативи.Акція проходить завдяки фінансовій підтримці #МіжнароднийБлагодійнийФондАльянсГромадськогоЗдоровя

Наразі в світі та Україні існує доступне ефективне лікування та діагностика вірусу гепатиту С. Препарати для лікування вірусних гепатитів В і С надаються в Україні безкоштовно.

Сьогодні у кабінеті заступника Вінницького міського голови Галини Якубович відбулася зустріч за «круглим» столом, у результаті якої було підписано меморандум про співпрацю.

Мета проведення таких навчань – посилення впевненості наших медиків щодо безпечності вакцини, вдосконалення навичок комунікації з пацієнтами, які вагаються стосовно проведення імунізації. Медпрацівники вивчають характеристику вакцини, її ефективність, показання та протипоказання до щеплення. 

Пандемія COVID-19 перевірила на міцність національні системи охорони здоров’я, коли поставила під загрозу життя мільйонів людей. Людство зрозуміло важливість залученності та внеску кожного у загальну справу збереження громадського здоров’я.

Щастя… для кожного з нас це слово означає щось своє. Очі коханої людини і вранішнє сонячне проміння, що пронизує зелені віти дерев. Семизначна сума на банківському рахунку та новенький суперкар у гаражі. Здоров’я родини та успіхи дітей. Щастя має багато облич, але основа залишається одна й та й сама.

Чи знаєте ви, яку небезпеку несе в собі рослина борщівник Сосновського? Якщо ні, то маєте знати, "ворога" в обличчя та оминати отруйну рослину аби уберегтись від болючих опіків.

Попри те, що за 7 місяців в області зафіксовано лише один випадок отруєння грибами – не варто нехтувати правилами безпеки.