Немає жодної людини, яка б ніколи не чула несправедливих звинувачень на свою адресу. Розчарування минулого гальмують наш розвиток, а злість на інших, змушує знову і знову переживати трагедію. Як же навчитися прощати образи без великих емоційних втрат?

Акція у середмісті розпочнеться  відзавтра та триватиме протягом наступного тижня.

В опитуванні, проведеному Вінницьким обласним центром громадського здоров’я у 2021 році, щодо вживання тютюнових виробів, взяли  участь 195 респондентів.

На Вінниччині стартувала традиційна інформаційно-просвітницька кампанія, приурочена до Всесвітнього дня без тютюну, який щорічно відмічається 31 травня. Цьогоріч вона проходитиме під девізом «Кидай курити зараз!»

Згідно з опублікованими підсумками публічного обговорення: «Пріоритети Міністерства охорони здоров’я на 2021-2022 роки: чого очікують громадяни та медична спільнота?», одним із основних пріоритетів у сфері охорони здоров’я на 2021-22 роки визначена розбудова системи громадського здоров’я, - зазаначає Олег Лук’янович, заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я.

27 квітня 2021 року відбулась нарада щодо організації медичного компоненту всеукраїнського сероепідеміологічного дослідження щодо визначення наявності антитіл до IgG до SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Пригадуючи той період, можу сказати, що службова інформація до санепідслужби надійшла вже 28-го квітня 1986-го, – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Вінницької обласної ради Олександр Мельник.

Сьогодні виповнюється 35 років   з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня  в Україні до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Щороку в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації (ВТІ). Одночасно в європейському регіоні, як і в попередні роки, буде проходити Європейський тижнем імунізації.

Наразі на Вінниччині  вакцинують трьома видами вакцин

Вінницький обласний центр громадського здоров’я спільно з департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА продовжує роботу тренінгів з підготовки вакцинувальних бригад.

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються і кліщі. Їхня активність починається у квітні і триватиме до червня, потім вони знову будуть активними у серпні–жовтні.

Затверджені  наказом МОЗ №745 від 16.04.21 р зміни до  Дорожньої карти з впровадження вакцинації   від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках, передбачають:

Вакцина надійшла у кількості 1170 доз. Доставку здійснено фармацевтичною логістичною компанією Farmasoft з суворим дотриманням вимог транспортування та зберігання вакцини при наднизькій температурі.

Нині аспекти подальшої співпрацї обговорили з керівництвом міського управління держпродспоживслужби та обласної організації товариства Червоного Хреста.

Відповідно протоколу позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №8 від 02.04.2021 року на території Вінницької області з 00.00 годин 03 квітня до 00.00 годин 12 квітня 2021 року запроваджуються посилені обмежувальні протиепідемічні заходи.

У 2020 році на Вінниччині зафіксовано 12017 звернень щодо вчинення домашнього насильства, що на 12,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

-Найбільше звернень надійшло від жінок – 10154(85%)

-В рази менше від чоловіків 1823(14,6%) та дітей 40(0,4%)

 

Олег Лук'янович, заступник директора ВОЦГЗ взяв участь у регіональній робочій нараді з питань логістики для вакцин від COVID-19.

  Кажуть, сміх — «найкращі ліки». Звісно ж, гарне почуття гумору не вилікує всі недуги, але тому, що сміх має немало переваг, є наукові підтвердження. Зокрема, дослідження показують, що сміх сприяє розумовому розслабленню, знижує кров’яний тиск і біль, підвищує імунітет і навіть забезпечує фізичну активність.

Протягом 30 та 31 березня на базі обласного лабораторного центру МОЗ відбувся черговий тренінг для медиків  пунктів щеплень. Участь у навчанні брали медики Іванівського, Теплицького,  Гніванського  Липовецького ЦПМСД,  Чернятинської головної АЗПСМ та КП «ЦПМСД Глуховецької СР». Усього 24 медичних працівники.

         Кількість тих, хто бажає вакцинуватися в області збільшується, – розповідає заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко.

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

Сьогодні у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни своє перше щеплення проти  Covid-19 отримали  4 учасники АТО,  відділу Міністерства у справах ветеранів України, які заздалегідь зареєструвалися у списку на вакцинацію як публічні особи: Володимир Сироватко, Михайло Затула, Олександр Берлавський та Олег Дмитрійчук.