Побудова мережі регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб є невід’ємною складовою нової системи громадського здоров’я та дає змогу забезпечити швидке реагування та злагоджену роботу щодо викликів у сфері громадського здоров’я.

Дезінформація та маніпуляції - загроза громадському здоров’ю.

Міжнародною асоціацією Протиковідний Альянс на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва 1 лютого 2022 року проведено захід, що присвячений протидії дезінформації та маніпуляції в реаліях світової пандемії.

Музичні, літературні та мистецькі твори партнерів проєкту з різних країн стали прикрасою заходу та надихнули присутніх на плідну дискусію.

Під час зустрічі науковцями презентовано авторський метод оцінювання психологічної та та фізичної готовності до вакцинації.

Заступник директора обласного центру громадського здоров’я Олег Лук’янович наголосив на важливості грамотності в питаннях здоров’я та важливості дотримання правил інформаційної гігієни для збереження ментального та фізичного здоров’я.

Вінницький обласний центр громадського здоров’я Вінницької обласної Ради підтримує важливі ініціативи Міжнародної асоціації Протиковідний Альянс, що спрямовані на подолання викликів пандемії.

Саме об’єднання міжнародних зусиль медиків, науковців, дипломатів, діячів мистецтва, культури та спорту, представників органів влади дозволяє з оптимізмом дивитись у майбутнє.

Все буде громадське здоров’я!

Більше інформації на https://www.facebook.com/vinocgz 

Донедавна, Кірібаті, країна, що розташована на островах у Тихому океані, зберігала статус вільної від захворювання на COVID-19.

Спалаху хвороби на островах вдавалось уникнути на протязі двох років завдяки віддаленості, ізольованості та рішучим діям уряду.

Ще 1 лютого 2020 року уряд Кірібаті призупинив видачу всіх віз з Китаю та вимагав, щоб новоприбулі заповнювали медичну форму, а мандрівники з країн із коронавірусом проходили період самокарантинування. Незважаючи на відсутність жодного випадку хвороби, 28 березня 2020 року президент Танеті Маамау оголосив надзвичайний стан. Віддаленість острові та вразливість системи охорони здоров’я викликали занепокоєння у здатності справитись з інфекцією. Уряд Кірібаті оголосив, що триматиме кордони повністю закритими, щоб захистити країну від вірусу.

Однак, через два роки, у січні 2022 року влада ухвалила рішення дозволити в'їхати своїм 54 громадянам. До країни повернулись місіонери, які залишили домівки ще до закриття кордонів. Кожного пасажира тричі перевіряли на сусідньому острові Фіджі, вимагаючи, щоб вони були вакциновані та пройшли карантин із додатковим тестуванням. Однак цього виявилося замало - 36 із 54 пасажирів літака дали позитивний результат на COVID-19 після прибуття. Місцевий охоронець в карантинному центрі в Бікенібеу також отримав позитивний результат після контакту з пасажирами літака. До прибуття літака в країні було зафіксовано лише дві підозри на COVID-19. Лише за кілька днів початкові 36 позитивних випадків призвели до більш як 250 заражень у країні. 31 січня уряд Кірібаті повідомив про 364 випадки хвороби.

Як повідомляє обласний центр контролю та профілактики хвороб, за добу 30 січня 2022 року в Україні зафіксовано 22026 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 2865,  медпрацівників – 337).  За останню добу госпіталізовано 2322 особи. Від початку вакцинальної кампанії проведено усього  30 300 581 щеплення. За останню добу щеплено усього 20 983 особи, з початку вакцинальної компанії  - 15 324 675 осіб,  отримало 2 дози 14 619 487 осіб.

У Вінницькій області підтверджено 131297 випадків захворювання, за останню добу – 1070 випадків, зареєстровано всього померлих – 3353, за останню добу – 8 випадків.

Стан вакцинації від коронавірусу в Вінницькій області:

Кількість вакцинованих             593 349

Повністю вакциновано              558 156

Бустерна доза                          14 395  

Додаткова доза                        189

Список пунктів щеплень та центрів масової вакцинації https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Більше інформації:

www.phc.vn.ua

www.cgz.vn.ua

Вінницька область долучилась до заходів на регіональному рівні в рамках проекту «Посилення антитютюнових заходів в Україні».

В Україні неінфекційні захворювання є причиною 84% усіх смертей. Основними факторами ризику НІЗ є:

-нездорове харчування

-недостатня фізична активність

-вживання тютюну

-шкідливе вживання алкоголю

Враховуючи необхідність профілактики неінфекційних захворювань Вінницька область долучилась до заходів на регіональному рівні в рамках проекту «Посилення антитютюнових заходів в Україні» за фінансової підтримки Міжнародного Союзу із боротьби з туберкульозом та захворюваннями легень. Основним підсумком роботи проекту буде напрацювання за затвердження регіональної стратегії з контролю над тютюном. В умовах посилення вимог антитютюнового законодавства будуть долучені зацікавлені служби та представники громадськості.

Доповнено перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

 Обов'язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають працівники:

Міжнародний проєкт «Протиковідний альянс. Топ 10 обговорень в реаліях світової пандемії» презентовано у Вінниці.

Відділ медичних наук Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва 22 грудня став гостинним господарем та партнером заходу.  Проєкт об’єднав медиків, науковців, дипломатів, діячів мистецтва, культури та спорту, представників органів влади з України, Грузії, Молдови, Франції та Італії.  

Керівниця проєкту Наталія Гайструк, презентувала авторську методику діагностики та лікування психоемоційних розладів під час пандемії.

Підводимо підсумки навчання медиків вакцинальних бригад у 2021 році
Вінницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб активно долучились до підготовки фахівців з вакцинації проти COVID-19.

За 2021 рік проведено 53 тренінга, на яких підготовлено більше 2000 медиків мобільних бригад з вакцинації, пунктів щеплень та центрів вакцинації населення від COVID-19.

Під час навчання курсанти оволоділи правилами організації та технікою проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій / ускладнень.

На сьогоднішній день у Вінницькій області є в достатній кількості вакцини від COVID-19, діє розгалужена мережа центрів вакцинації та пунктів щеплень, працюють мобільні бригади з вакцинації.

Комунікаційна кампанія з підтримки вакцинації є ефективною на Вінниччині. Відповідно до даних опитувань обласного центру громадського здоров’я відсоток вінничан, що позитивно ставляться до отримання щеплення від COVID-19, збільшився з 24.5% у січні до 74% у грудні 2021 року.

Кількість щеплень від COVID-19 на Вінниччині перетнула відмітку у один мільйон на початку грудня.

Можливість отримати тисячу гривень найближчими тижнями з’явилась у українців, які пройшли вакцинацію від COVID-19. Для отримання виплат потрібно подати заявку в Дії з 19 до 29 грудня.

З державного бюджету на програму виділено 8 млрд гривень, які вакциновані українці зможуть витратити протягом чотирьох місяців лише на певні види товарів та послуг.

Вакцинальні гроші з віртуальної картки пригодяться, щоб розрахуватися за квитки у кінотеатрі, купити квитки у театри, музеї, виставкові центри, на концерт, придбати книги, розрахуватися за тренування у спортзалі, басейні, фітнес-центрі, купити квитки на залізницю чи авіаквитки в межах України.

Інструкція тут https://youtu.be/GRidUs7xZjg

Більше інформації на https://www.facebook.com/vinocgz 

Що потрібно знати жителям Вінниччини і яких вимог дотримуватись?

До 31 грудня 2021 року в Україні діє карантин. Державна комісія ТЕБ та НС встановила з 23 вересня 2021 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

Червоний рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні.

Зокрема, забороняється:

Робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,

Правильне виконання алгоритму внесення електронних медичних записів осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на коронавірусну хворобу є обов’язковим для всіх закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підриємців, які отримали ліцензію на провадження медичної практики.

Вимоги регламентуються пунктом 4 наказу МОЗ від 28 лютого 2020 року № 587 і є обов’язковим на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

Чому це також важливо і для пацієнта?

16 листопада — Міжнародний день толерантності

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

Сьогодні, на Європейській площі, запрацює мобільний пункт вакцинації населення від COVID-19.

Фахівці Клінічного Центру інфекційних хвороб з 15 до 18 год запрошують на вакцинацію.


Отримати щеплення тут можуть всі охочі, хто живе чи працює поряд.

Тож якщо вам по дорозі - ласкаво просимо на вакцинацію. 

Доступні вакцини - AstraZeneca, Comirnaty, CoronaVac.

Просимо наших підписників донести інформацію про роботу мобільного пункту вакцинації до своїх колег, знайомих та рідних.

Вакцинація значно скорочує ризики госпіталізації, важкого перебігу хвороби та смерті. 

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua

Будьте здорові. Будьте пильні.

Підвищуйте обізнаність в питаннях санітарної грамотності.

Слідкуйте за інформацією на ресурсах: https://www.facebook.com/vinocgz 

Центр вакцинації від COVID-19 сьогодні працює на ринку "Урожай" та ринку "Центральний" у Вінниці

За інформацією директора обласного центру громадського здоров'я Олександра Мельника, тільки за перші години роботи центрів вакцинації на обох ринках, щеплення отримали біля 50 вінничан.

Шановні вінничани та гості міста, які завітали у Вінницю за закупами на кращих ринках міста, запрошуємо Вас отримати щеплення від COVID-19.

Навіть, якщо у Вас немає часу отримати щеплення у будні дні, бо працюєте і у вихідні, бо потрібно владнати домашні справи і зробити закупи продуктів - вихід є.

Мобільна бригада з вакцинації може організувати вакцинацію в організованих трудових колективах у робочі будні, а у вихідні є можливість отримати щеплення на найбільших ринках міста.

Лікар, доктор чи врач?

Міжнародний день лікаря з 1971 року традиційно відзначається у перший понеділок жовтня. У 2021 році – це 4 жовтня.

Вітаємо професіоналів, що попри труднощі, небезпеку та ризики для власного здоров’я сумлінно виконують свою роботу.

Ви знали, звідки походить назва однієї з найблагородніших професій?

Міжнародно уживане слово «доктор» використовується не тільки для визначення професійної приналежності до медицини. Протягом століть у «доктора» було багато інших застосувань, включаючи визначення паяльного інструменту, тропічного морського бризу і гральної кістки. Зараз це звання майже виключно стосується людей. Кваліфіковані вчені і практикуючі лікарі можуть по праву претендувати на нього.

Серія одноденних тренінгів для медичних працівників первинної ланки та представників територіальних громад області стартувала у Вінниці 29 вересня.  

Всього заплановано проведення 7 тренінгів «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників груп найвищого ризику».

Учасниками тренінгів стали сімейні лікарі,  медсестри загальної практики, медичні директори, зав амбулаторіями, а також керівники та представники територіальних громад Вінницької області.

Директор обласного центру громадського здоров'я Олександр Мельник прийняв участь в організації та проведенні круглого столу « Співпраця та координація зусиль для розширення можливостей співробітництва, спрямованого на подолання

Primum non nocere (з лат., дослівно — Найперше — не зашкодь!, сутнісно — Передовсім, не спричини (хворому) шкоди) — латинська сентенція, яка є однією з головних заповідей медичної етики і і основоположним принципом невідкладної медичної допомоги у всьому світі.

Primum non nocere нагадує лікарям та іншим медичним працівникам, що вони повинні враховувати можливу шкоду при плануванні будь-якого втручання в організм людини.

Потреба в безпеці - одна з базових потреб людини. Кожен із нас прагне безпеки у фізичному, соціальному та економічному існуванні для себе та своїх рідних. Коли відпочиваємо, працюємо, їздимо в транспорті, а тим більше - коли перебуваємо в лікарні, - всюди розраховуємо на безпеку.

З 20 вересня 2021 року вступлять у дію нові зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 та від 29 червня 2021 року №677 що, серед іншого, стосуються і строку дії міжнародних та внутрішніх COVID-сертифікатів.

Строк дії COVID-сертифікатів буде збільшено з 180 до 365 діб.

Про інші зміни дізнавайтесь на https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-9-grudnya-2020-r-1236-i-vid-29-chervnya-2021-r-677-i130921-954

Фахівці Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник та Олег Лук’янович долучились до роботи еко-фесту «Діли», що пройшов вихідними 4-5 вересня у Вінниці. Лекторій фестивалю став майданчиком, де всі зацікавлені мали змогу послухати лекції про екологію та вакцинацію

Під таким гаслом за підтримки Вінницького обласного центру громадського здоров’я та Департаменту охорони здоров’я та реабілітації 2 вересня 2021 року Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат» було проведено інформаційну зустріч зі співробітниками та зацікавленою молоддю.

Темою обговорення стали вакцинація від COVID-19  і залученість молоді Вінниччини до протидії розповсюдження пандемії.

Зустріч пройшла у популярному на Заході форматі панельної дискусії — обговорення теми групою фахівців перед аудиторією. Традиційно, панельна дискусія це комунікативна ситуація, в якій розглядається тема загального чи суперечливого значення групою експертів для публічного обговорення.

Попри те, що всі вакцини від AstraZeneca, виготовлені на різних платформах — вони можуть бути взаємозамінними. Це можливо, оскільки технологія виробництва таких вакцин та їхній склад – однакові.

Засідання відбулося під керівництвом голови обласної Ради Вячеслава Соколового .Він наголошував на тому, що пори те, що саме зараз епідситуація в Україні та, зокрема у Вінницькій області, - стабільна, очікується нова хвиля захворювань. За словами В’ячеслава Соколового, кожен з керівників комунальних закладів несе відповідальність за свої колективи та за людей, яким заклад надає послуги.

На сесії Вінницької міської Ради міський голова оголосив про про організацію акції заохочення містян до вакцинації. За умовами акції «Вакцинуйся. Збережи життя» ті вінничани, які пройшли повний курс імунізації матимуть можливість виграти сотню цінних призів та суперприз – автомобіль Toyota Corolla.

«Я хочу звернутися до всіх вінничан щодо важливості вакцинації і попросити віднестися до цього відповідально. Щоб потім не було нарікань, що порушуються права дітей через онлайн-навчання чи закриті заклади торгівлі, сфери послуг та ринки, або ж люди не можуть користуватись в звичному режимі громадським транспортом. Все у наших руках і все залежить від нас! Водночас, тих людей, які вакцинуються, ми хочемо заохотити. Тому проведемо акцію із розіграшами в кілька етапів 100 цінних подарунків. Це велосипеди та телевізори і суперприз – автомобіль», - повідомив Сергій Моргунов.

У місті Вінниці продовжують роботу Центри вакцинації населення від Covid-19:

  • щоденно з понеділка по п’ятницю:

з 10:00 до 14:00 за адресою: вулиця Стрілецька, 44, Міський палац мистецтв «Зоря»;

з 09.00 до 13.00 години на базі «Прозорого офісу» для отримання адміністративних послуг у територіальному відділенні «Старе місто» за адресою вул. Брацлавська, 85;

з 09.00 до 12.00  Епіцентр, вул Батозька, 1-В.

 

У вихідні дні 28 – 29 серпня з 10:00 до 14:00

Вінницький торгово-економічний інститут КНТІ за адресою: вул. Театральна 21,;