#ЗавждиНаПередовій 28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом. Сьогодні у м. Вінниці фахівці #Вінницького_обласного_клінічного_центру_інфекційних_хвороб» тестують на ВІЛ та гепатити. Соціальні працівники #Вінницького_обласного_відділення_Мережі_людей_які_живуть_з_ВІЛ закликають населення міста пройти тестування, проводять профілактичні консультації щодо важливості знати про свій діагноз, роздають інформаційні матеріали та засоби захисту-презервативи.Акція проходить завдяки фінансовій підтримці #МіжнароднийБлагодійнийФондАльянсГромадськогоЗдоровя

Наразі в світі та Україні існує доступне ефективне лікування та діагностика вірусу гепатиту С. Препарати для лікування вірусних гепатитів В і С надаються в Україні безкоштовно.

Сьогодні у кабінеті заступника Вінницького міського голови Галини Якубович відбулася зустріч за «круглим» столом, у результаті якої було підписано меморандум про співпрацю.

Мета проведення таких навчань – посилення впевненості наших медиків щодо безпечності вакцини, вдосконалення навичок комунікації з пацієнтами, які вагаються стосовно проведення імунізації. Медпрацівники вивчають характеристику вакцини, її ефективність, показання та протипоказання до щеплення. 

Пандемія COVID-19 перевірила на міцність національні системи охорони здоров’я, коли поставила під загрозу життя мільйонів людей. Людство зрозуміло важливість залученності та внеску кожного у загальну справу збереження громадського здоров’я.

Щастя… для кожного з нас це слово означає щось своє. Очі коханої людини і вранішнє сонячне проміння, що пронизує зелені віти дерев. Семизначна сума на банківському рахунку та новенький суперкар у гаражі. Здоров’я родини та успіхи дітей. Щастя має багато облич, але основа залишається одна й та й сама.

Чи знаєте ви, яку небезпеку несе в собі рослина борщівник Сосновського? Якщо ні, то маєте знати, "ворога" в обличчя та оминати отруйну рослину аби уберегтись від болючих опіків.

Попри те, що за 7 місяців в області зафіксовано лише один випадок отруєння грибами – не варто нехтувати правилами безпеки.

З початку року від укусів змій постраждали понад два десятки людей. Загалом за рік фіксують кілька сотень таких звернень. Розповідаємо, що потрібно знати про змій та першу медичну допомогу, щоб захиститися.

З метою зменшення ризику поширення штаму Delta Україна заборонила в’їзд без COVID-тесту тим, хто прибув з чотирьох країн.

Цей міні-фільм був знятий до Дня медика, але він вийшов особливо проникливим. Бо він про медиків, які воювали з КОВІД-19. Про героїв сьогодення, які працювали у небезпеці, щоб рятувати життя інших.

Щиро вітаємо медичних працівників Вінницького обласного центру громадського здоров’я!

Попри те, що Вінниччина, як і решта областей України у зеленій карантинній зоні, пандемія COVID-19 не закінчилась. Тому аби зберегти життя і здоров’я необхідно дотримуватись правил протиепідемічної безпеки.

Польовий етап триватиме протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки. Для проведення цього етапу визначені дві мобільні бригади.

Щиро вітаємо з Днем журналіста України чарівних та фахових співробітниць відділу інформаційно-комунікаційної роботи та зв’язків з засобами масової інформації та громадськістю!

Оперативність у висвітленні подій, аналітичність у подачі матеріалу, дотримання норм професійної етики, фаховість та об’єктивність – це те, що завжди притаманне журналістам Вінницького обласного центру громадського здоров’я.

Немає жодної людини, яка б ніколи не чула несправедливих звинувачень на свою адресу. Розчарування минулого гальмують наш розвиток, а злість на інших, змушує знову і знову переживати трагедію. Як же навчитися прощати образи без великих емоційних втрат?

Акція у середмісті розпочнеться  відзавтра та триватиме протягом наступного тижня.

В опитуванні, проведеному Вінницьким обласним центром громадського здоров’я у 2021 році, щодо вживання тютюнових виробів, взяли  участь 195 респондентів.

На Вінниччині стартувала традиційна інформаційно-просвітницька кампанія, приурочена до Всесвітнього дня без тютюну, який щорічно відмічається 31 травня. Цьогоріч вона проходитиме під девізом «Кидай курити зараз!»

Згідно з опублікованими підсумками публічного обговорення: «Пріоритети Міністерства охорони здоров’я на 2021-2022 роки: чого очікують громадяни та медична спільнота?», одним із основних пріоритетів у сфері охорони здоров’я на 2021-22 роки визначена розбудова системи громадського здоров’я, - зазаначає Олег Лук’янович, заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я.

27 квітня 2021 року відбулась нарада щодо організації медичного компоненту всеукраїнського сероепідеміологічного дослідження щодо визначення наявності антитіл до IgG до SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Пригадуючи той період, можу сказати, що службова інформація до санепідслужби надійшла вже 28-го квітня 1986-го, – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Вінницької обласної ради Олександр Мельник.

Сьогодні виповнюється 35 років   з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Вибух на четвертому енергоблоці спричинив зростання радіаційного рівня  в Україні до межі, в 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

Щороку в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації (ВТІ). Одночасно в європейському регіоні, як і в попередні роки, буде проходити Європейський тижнем імунізації.