Госпіталізація з COVID-19 на 80% ймовірніша для курців?! Дуже вдалий час, щоб кинути палити!

 За даними дослідження, проведеного Оксфордським університетом, у курців на 80% більше шансів потрапити в лікарню з COVID-19, ніж у некурящих.

Дані спостережень були вперше проаналізовані разом з даними тестів на коронавірус в лікарнях і генетичною інформацією британського Біобанку. Результати опубліковані в Thorax.

Всього дослідженням охоплено 421 469 осіб.

У нинішніх курців на 80% більше шансів потрапити в лікарню і значно більше шансів померти від COVID-19, ніж у некурящих.

У завзятих курців, що викурюють більше 20 сигарет в день, ймовірність померти від COVID-19 в 6,11 разів вище, ніж у людей, які ніколи не курили.

Аналіз також показав, що у людей з генетичною схильністю до паління ризик зараження вище на 45%, а ризик госпіталізації - на 60%.

Автори зазначають: «В цілому відповідність наглядових аналізів, які вказують на асоціації з недавнім курінням, і аналізів, що вказують на асоціації зі схильністю до паління на протязі довгого часу і інтенсивністю куріння, підтверджують причинний ефект куріння на тяжкість COVID-19».

Провідний дослідник д-р Ешлі Кліфт констатує: «Наші результати переконливо свідчать про те, що куріння пов'язане з ризиком розвитку тяжкої форми COVID. Так само, як куріння впливає на ризик серцевих захворювань, різних видів раку і всіх інших патологічних станів, про які ми знаємо, що вони пов'язані курінням.  Схоже, те ж саме і з COVID. Так що зараз дуже вдалий час, щоб кинути палити».

Ці результати контрастують з попередніми дослідженнями, які припускали захисний ефект куріння від COVID-19. У редакційній статті доктор Ентоні Лаверті і доктор Крістофер Міллєт з Імперського коледжу Лондона написали: «Ідея про те, що куріння тютюну може захистити від COVID-19, завжди була неймовірною».

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/959835?uac=361209SN&faf=1&sso=true&impID=3672831&src=mkm_covid_update_210928_MSCPEDIT

Більше статей