Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні процеси, без яких нам неможливо відчути бадьорість і відновити сили. Ідея відзначати «Міжнародний День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь таких заходів, що проводять у другу  п’ятницю березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, а за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.

Найбільш поширеним захворюванням сну є безсоння (інсомнія). Цією хворобою страждають від 11 до 35% дорослого населення у різних країнах світу. Серед основних причин безсоння відзначаються: миттєвий або перманентний стрес та неврози, якими наповнені наші будні. Частіше від безсоння страждають люди після 50-ти та жінки.

Юристи та працівники сфери освіти, культури і мистецтва – у групі ризику щодо прояву цього захворювання. Найчастіше безсоння підстерігає своїх жертв восени: це пов’язано зі зменшенням світлового дня, і навесні, коли загострюються різні розлади нервової системи та  настрої.

Інсомнія тягне за собою зниження концентрації уваги, дратівливість і похмурий настрій, та впливає на зниження імунітету в цілому.

Спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму працював на користь здоров’я.

Для того, щоб сон був повноцінним та організм повністю зміг відновити сили, варто дотримуватися нескладних порад:

1.Дотримуйтеся режиму дня. Щоб увечері засинати швидко та вранці легко прокидатися, потрібно лягати в один і той самий час. Тоді ваш організм буде автоматично готовий до сну або підйому. Можливо, в перші дні ви не відчуєте результатів, адже для того, щоб ваш організм повністю перебудувався на новий графік, необхідно 3 тижні.

2.Перед сном прийміть теплий душ або ванну. Намагайтеся в цей час не тільки розслабити своє тіло, але й позбавитися від негативних, тривожних або надто радісних думок.

3. Уникайте перед сном напоїв з кофеїном. Каву чи міцний чай краще замінити на тепле молоко або неміцний чай з медом та м’ятою.

4.Провітрюйте кімнату перед сном. Найбільше підходить для сну температура +18 С. Намагайтеся вимкнути перед сном усі обігрівачі або відкрити вікно, щоб у вашій спальні була потрібна температура.

5.Уникайте вживання алкоголю. Існує досить поширена думка, що після спиртних напоїв краще спиться. Це помилка. Можливо ви заснете швидше, але нервова система буде збудженою, ви можете часто прокидатися, що не сприятиме нормальному сну та відпочинку.

6.Робіть фізичні вправи. Але не пізніше, ніж за 2 години до сну.

7. Уникайте переїдання перед сном. Вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2 год. до сну (як і фізичні вправи) і не надто калорійною.

8.Розслабтеся перед сном. Розслабитися допоможе улюблена книга чи спокійна музика. Намагайтеся максимально відійти від турбот, переживань і «відпустити» прожитий день.

9.Підведіть підсумки дня. Не менш, ніж за годину до сну, постарайтеся підвести підсумки дня і «закрити» його: підсумуйте, що ви зробили, і що необхідно буде зробити завтра, які помилки були і що можна виправити. Не потрібно переносити негатив у день новий, роблячи при цьому свій сон неспокійним і малоефективним.

10.Спіть у тиші. Не варто засинати під телевізор або радіо.

Більше статей