Всесвітній день боротьби з артритом (WAD) відзначається щороку 12 жовтня, щоб покращити обізнаність про існування та вплив ревматичних та опорно -рухових захворювань.

Артрит - це не одне захворювання, а широкий термін для більш ніж ста хвороб, пов’язаних із суглобами. Хвороба може викликати набряк у суглобі або навколо нього, що спричиняє біль, скутість, а іноді й утруднення руху.

Всесвітній день боротьби з артритом вперше відзначався у 1996 році, а цього року гасло дня - «Don’t Delay, Connect Today: Time2Work». 

Цей день дає можливість для усіх спільнот, скрізь, об’єднатися і допомогти спільними зусиллями донести важливість вирішення проблеми артриту до широкого загалу.

Цього дня розпочинаються кампанії обізнаності про артрит та створюється поінформованість про своєчасну діагностику та стратегії профілактики та лікування.

За даними EULAR (Європейський альянс асоціацій ревматологів), приблизно сто мільйонів людей не діагностовані та намагаються впоратися з симптомами, які часто не помічаються і часто неправильно діагностуються.

Значна частина населення світу вражена артритом, що впливає на якість їх життя та участь у суспільстві. Хоча існує багато видів артриту, поширеними є остеоартрит (ОА) та ревматоїдний артрит (РА).

При остеоартрозі пошкоджується хрящ, що знаходиться між кістками в суглобі, тоді як при ревматоїдному артриті імунна система нашого організму атакує суглоби. Крім пошкодження суглобів, хвороба також може вражати м’язи, сполучну тканину, сухожилля та волокнисту тканину.

Інші форми артриту, крім остеоартриту та ревматоїдного артриту, - це ювенільний артрит, спондилоартропатії, системний червоний вовчак, подагра, інфекційний та реактивний артрит та псоріатичний артрит.

Як здоровий спосіб життя допоможе уберегтись від проявів артриту?

* Фізичні вправи можуть допомогти зберегти гнучкість суглобів. Плавання та водна аеробіка можуть бути корисними.

* Контроль ваги. Збільшення ваги створює додаткове навантаження на несучі суглоби. Втрата ваги може сприяти рухливості та запобігати майбутнім травмам.

* Здорове харчування. Поживна, добре збалансована дієта може допомогти зміцнити кістки та м’язи.

Будьте здорові.

Підвищуйте обізнаність в питаннях санітарної грамотності.

Слідкуйте за інформацією на ресурсах:

https://www.facebook.com/vinocgz/

https://www.instagram.com/vinocgz/

Більше статей