Щохвилини хтось у країні потребує крові. Саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує тисячі життів щороку.

Адже для виготовлення компонентів та препаратів крові єдиним джерелом є людська кров і замінника їй ще не знайшли.На сьогодні створення резервного банку донорської крові має тенденцію до зменшення. Донорство переживає спад, пов’язаний зі складним соціально-економічним станом, погіршенням демографічних показників, зменшенням прошарку здорового населення тай його міграцією. Не можна не відзначити негативну роль пандемії корона вірусу COVID-19, яка протягом останнього року була серйозною проблемою в наданні невідкладної допомоги населенню Вінницького регіону.Переливання компонентів крові є невід’ємною складовою хірургічних операцій, лікування від анемії, онкологічних хвороб, травмувань внаслідок ДТП, нещасних випадків та інших недуг. Тож у багатьох випадках доза зданої крові може задовольнити потреби більш ніж одного пацієнта.

Благодійні організації та підприємства області долучаються до акцій з донорства крові. Так благодійний фонд «МХП – Громаді» ініціював волонтерський проект «День донора в МХП» на постійній основі. Його ціллю стало поповнення банків крові в регіонах присутності підприємств групи МХП. До першої акції, що проводилась у липні-серпні минулого року на Вінниччині, долучились біля 400 співробітників організації.Протягом лютого та березня 2021 року благодійним фондом «МХП – Громаді» разом із Вінницьким обласним центром служби крові було проведено другу акцію проекту «День донора в МХП» серед співробітників підприємств МХП Вінницької області. До акції долучилися 230 працівників.

Більше статей