Всесвітній День донора крові - досить нове свято, яке відзначає багато країн світу. Було засноване під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня.

Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров'я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.
Цей день - ще одна можливість міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним з надання посильної допомоги тим, хто її потребує.
Що необхідно знати, аби стати донором та врятувати життя людей?
Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 років. Не допускаються до здавання крові особи, які страждають гострими і хронічними захворюваннями.

Крім медичних показань до донорства не допускаються особи, які перебувають на обліку в наркологічному, шкірно-венерологічному і туберкульозному диспансерах.
Більшість людей можуть здавати кров, якщо вони:
Почуваються добре та мають бажання допомогти хворій людині.
Не мають протипоказань до донорства.
Віком від 18 до 60 років.
Вагою від 50 кг.
Мають паспорт громадянина України.
Готуючись до дачі крові, необхідно дотримуватися таких правил:
Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, молочну їжу та напої, які містять алкоголь.
У день здачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивного фізичного навантаження, прийом алкоголю. Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.
За 2 години до та 2 години після здачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить Ваша кров.
Що робити перед здачею крові:
- намагайтеся регулярно і збалансовано харчуватися напередодні здачі дотримуйтесь спеціальної дієти;
- вживайте побільше рідини;
- відмовтеся від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
- утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури;
- за можливості, не паліть за годину до процедури;
- обов’язково виспіться, відпочиньте.
Як харчуватися перед здачею крові:
- напередодні відмовтеся від жирного, смаженого, гострого, копченого, молочних продуктів, яєць
- рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів)
Дотримання цих вимог особливо важливе, якщо ви здаєте тромбоцити або плазму. Невиконання цих порад може зашкодити якісно провести сепарацію Вашої крові (відділення необхідних компонентів) і зробить неможливою її здачу.

Добровільна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів у всьому світі.
До Всесвітнього дня донора працівники Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України та представники партнерської організації Центр пробації Вінницького району здали кров.

 І закликали усіх небайдужих стати дарувальниками крові!

 

Більше статей