Всесвітній день боротьби з артритом (WAD) відзначається щороку 12 жовтня, щоб покращити обізнаність про існування та вплив ревматичних та опорно -рухових захворювань.

Артрит - це не одне захворювання, а широкий термін для більш ніж ста хвороб, пов’язаних із суглобами. Хвороба може викликати набряк у суглобі або навколо нього, що спричиняє біль, скутість, а іноді й утруднення руху.

Всесвітній день боротьби з артритом вперше відзначався у 1996 році, а цього року гасло дня - «Don’t Delay, Connect Today: Time2Work». 

Госпіталізація з COVID-19 на 80% ймовірніша для курців?! Дуже вдалий час, щоб кинути палити!

 За даними дослідження, проведеного Оксфордським університетом, у курців на 80% більше шансів потрапити в лікарню з COVID-19, ніж у некурящих.

Всесвітній день фізичної терапії був заснований 8 вересня 1996 р.

Мета цього дня - підвищити обізнаність населення про роль реабілітації.

Фізична реабілітація/терапія покликана відновлювати, компенсувати та розвивати нові фізичні, психологічні, соціальні та інші вміння і навички людини.

Цього року основна увага приділяється ролі фізіотерапевтів у лікуванні людей, які постраждали від наслідків COVID-19.

У Вінницькій області

Геніальне дослідження групи економістів з Стенфорда порівняла сім'ї, в яких є лікар або медсестра, з сім'ями, в яких їх немає.

Дані збирались у  Швеції, де протягом багатьох років медичні школи використовували лотерею для відбору кандидатів з однаковою кваліфікацією.

Дослідження показало, що люди, у яких є родичі з медичною освітою, на десять відсотків частіше доживають до вісімдесяти років.

З моменту пандемії наше життя дуже сильно змінилося. Багато людей працюють з дому, менше гуляють, боячись інфікуватися COVID-19, обмежують спілкування та зустрічі з друзями та знайомими. Все це робить нас менш рухливими та створює додаткові ризики для здоров’я та життя.

Чому так важливо в спекотну погоду знаходити прохолоду? Це пов’язано з тим, що високі температури можуть погано впливати на здоров’я людини. За даними CDC, сотні людей щороку помирають через спеку.

Всесвітній День донора крові - досить нове свято, яке відзначає багато країн світу. Було засноване під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня.

Попри те, що літо почалось з холодної погоди, спекотні дні ще попереду, а отже варто подбати про те, щоб уберегтися від опіків. 

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

На цих кадрах ви бачите як працює мобільна пересувна спеціалізована лабораторія з дослідження ВІЛ/СНІД та гепатити В та С , а також Covid-19. – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник.

Серед факторів, що впливають на здоров’я кожного із нас, важливо знати та контролювати показники Здорової Людини:

З початком пандемії коронавірусної інфекції знову стала популярною тема вживання алкогольних напоїв, як ефективного профілактичного засобу. інфекційні захворювання і алкоголь несумісні. Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різноманітних порушень в організмі. А у разі зараження, це може додатково ускладнити перебіг захворювання на COVID-19.

Усі знають, як добре жити в хаті, де підтримується чистота та порядок. Тому ми кожного дня намагаємося прибрати, розставити речі по своїх місцях, а також викинути сміття. Екологи підрахували, що одна людина за рік створює приблизно 400 кг відходів, а сім’я з 4-х чоловік – 1600 кг відходів на рік!  Щоб певним чином призупинити процес засмічення планети, потрібно навчитися правильно сортувати відходи та використовувати їх вторинно. 

Безпечне та правильне харчування надзвичайно важливо для здоров'я, особливо в той час, коли резерви імунної системи необхідні для боротьби з інфекцією.  

Перебування вдома протягом тривалого періоду часу, може серйозно вплинути на підтримання фізичної активності. Сидячий спосіб життя і низький рівень фізичної активності негативно впливають на здоров'я, благополуччя та якість життя.

Магнітні бурі в першій половині квітня принесуть людям багато неприємних моментів. Фахівці прогнозують кілька затяжних магнітних бур поспіль і кожна буде достатньо сильною, щоб її вплив відчули не тільки метеозалежні люди.

Щохвилини хтось у країні потребує крові. Саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує тисячі життів щороку.

Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні процеси, без яких нам неможливо відчути бадьорість і відновити сили. Ідея відзначати «Міжнародний День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь таких заходів, що проводять у другу  п’ятницю березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, а за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.

Гармонійний розвиток людини, її здоров'я багато в чому пов'язані з характером харчування й навколишнім середовищем. Раціональне харчування (від латинського ratio — розумний) сприяє збереженню здоров’я, високій фізичній, розумовій працездатності та активному довголіттю. Воно посилює здатність організму протидіяти шкідливим факторам навколишнього середовища. 

Для повноцінного розвитку усіх дітей важливим є поживне та збалансоване харчування. І особливо для дітей із цукровим діабетом 1-го типу. Адже уся їжа, котру споживає ваша дитина, впливає на рівень цукру в крові. А отже, й на ризик появи ускладнень.

Ви щодня спілкується з великою кількістю людей? Очевидно, що не виходить подобатися всім і відразу. Адже кожна людина має свій характер, свої звички, ті чи інші життєві пріоритети. 

Більше статей