З грудня 2021 року у Вінницькій області розпочнеться реалізація пілотного проекту «Посилення антитютюнових заходів в Україні».

Проект передбачає здійснення заходів:

оцінка поточної ситуації в області щодо виконання чинного антитютюнового законодавства,

створення обласної консультативної групи з контролю над тютюном,

Верховна Рада у другому читанні ухвалила  комплексний антитютюновий законопроєкт №4358. 317 депутатів підтримали документ, який спрямований на захист дітей та підлітків від куріння. Розробка антитютюнового законопроєкту №4358 була ініційована народним депутатом України Ладою Булах та підтримана Головою профільного Комітету Михайлом Радуцьким.

Норми антитютюнового законопроєкту підтримали МОЗ України, міжнародна та українська антитютюнова громадськість.

Серед основних нововведень законопроєкту № 4358 можна виділити такі:

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку півмільйона людей у світі помирають внаслідок серцево-судинних хвороб, що розвинулися через надмірне споживання трансжирів.

Згідно прогнозів ВООЗ, протягом наступних 25 років можна врятувати понад 17 млн життів і запобігти збільшенню кількості серцевих нападів удвічі, якщо вилучити штучно вироблені трансжири з продуктів харчування.

Маргарини та кулінарні жири промислового виробництва почали застосовуватися в продуктах наприкінці 19 століття як заміна дороговартісних тваринних жирів, наприклад, вершкового масла. Їх додають до продуктів харчування, аби продовжити термін зберігання та змінити структуру рослинних жирів, необхідних для кулінарної обробки. Знадобилося століття, аби довести негативний вплив трансжирних кислот на здоров’я людей. Дослідження підтвердили зв’язок між споживанням трансжирних кислот та ішемічною хворобою серця, яка може призводити до передчасної смертності. Є докази, що споживання трансжирів підвищує рівень «поганого» холестерину й водночас  знижує рівень «хорошого». Перелік недуг, які спричиняє споживання трансжирів, включає також ожиріння, рак, діабет та розлади імунної системи.

Чому необхідно обмежити вміст трансжирів у раціоні українців і з чого почати?  https://bit.ly/3IHSWTs

Дослідження КМІС "Думки і погляди населення щодо трансжирів"  https://bit.ly/30d8D3m

 Необхідно обмежити вміст трансжирів у харчових продуктах в Україні!

 Більше інформації https://www.facebook.com/vinocgz 

Україна стала третьою країною у світі, що впроваджує пілотний проєкт ВООЗ «Школи без нікотину та тютюну».

Задля допомоги у подоланні тютюнової епідемії серед школярів ВООЗ розробила Посібник «Школи без нікотину та тютюну», щоб надати школам необхідні знання й інструменти для успішної імплементації політики вільного від нікотину та тютюну навчального простору.

Днями  відбулася презентація пілотного проєкту «Школи без нікотину та тютюну» в Україні.

Щороку куріння вбиває 8 мільйонів людей по всьому світу, при цьому 95% курців починають курити до 21 року. Діти не можуть усвідомити всі ризики для здоров’я, які несе в собі тютюнова залежність. А тютюнові компанії використовують спрямований на дітей маркетинг, застосовуючи маніпулятивні прийоми – як-от  смакові добавки, рекламу в соціальних мережах та оманливі заяви про продукцію.

Саме тому один із головних пріоритетів політики контролю над тютюном – попередження початку куріння у підлітковому віці.

Задля допомоги у подоланні тютюнової епідемії серед школярів ВООЗ розробила Посібник «Школи без нікотину та тютюну», щоб надати школам необхідні знання й інструменти для успішної імплементації політики вільного від нікотину та тютюну навчального простору.

-Після доопрацювання Посібника, він буде представлений ВООЗ для впровадження на регіональному рівні», – заявив Андрій Скіпальський, національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні.

"Місто над Бугом" - інтерв'ю директора Вінницького обласного центру громадського здоров'я до Дня відмови від куріння.

Переходьте за посиланням https://fb.watch/9kMSEPvFAb/

 

 

Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила дані, що встановлюють зв’язок між споживанням червоного м’яса та розвитком колоректального раку, раку підшлункової залози та простати.

Хоча продукти тваринного походження мають важливе значення для забезпечення потреб у білках та мінералах і відіграють важливу роль у харчуванні вагітних та дітей, вживання червоного м’яса пов’язують із підвищеним ризиком деяких видів раку.

Органи охорони здоров’я багатьох країн світу рекомендують обмежити вживання м’ясної продукції та червоного м’яса, оскільки з ними пов’язаний підвищений ризик смерті від хвороб серця, діабету та інших захворювань.

 

Всесвітній день боротьби з артритом (WAD) відзначається щороку 12 жовтня, щоб покращити обізнаність про існування та вплив ревматичних та опорно -рухових захворювань.

Артрит - це не одне захворювання, а широкий термін для більш ніж ста хвороб, пов’язаних із суглобами. Хвороба може викликати набряк у суглобі або навколо нього, що спричиняє біль, скутість, а іноді й утруднення руху.

Всесвітній день боротьби з артритом вперше відзначався у 1996 році, а цього року гасло дня - «Don’t Delay, Connect Today: Time2Work». 

Госпіталізація з COVID-19 на 80% ймовірніша для курців?! Дуже вдалий час, щоб кинути палити!

 За даними дослідження, проведеного Оксфордським університетом, у курців на 80% більше шансів потрапити в лікарню з COVID-19, ніж у некурящих.

Всесвітній день фізичної терапії був заснований 8 вересня 1996 р.

Мета цього дня - підвищити обізнаність населення про роль реабілітації.

Фізична реабілітація/терапія покликана відновлювати, компенсувати та розвивати нові фізичні, психологічні, соціальні та інші вміння і навички людини.

Цього року основна увага приділяється ролі фізіотерапевтів у лікуванні людей, які постраждали від наслідків COVID-19.

У Вінницькій області

Геніальне дослідження групи економістів з Стенфорда порівняла сім'ї, в яких є лікар або медсестра, з сім'ями, в яких їх немає.

Дані збирались у  Швеції, де протягом багатьох років медичні школи використовували лотерею для відбору кандидатів з однаковою кваліфікацією.

Дослідження показало, що люди, у яких є родичі з медичною освітою, на десять відсотків частіше доживають до вісімдесяти років.

З моменту пандемії наше життя дуже сильно змінилося. Багато людей працюють з дому, менше гуляють, боячись інфікуватися COVID-19, обмежують спілкування та зустрічі з друзями та знайомими. Все це робить нас менш рухливими та створює додаткові ризики для здоров’я та життя.

Чому так важливо в спекотну погоду знаходити прохолоду? Це пов’язано з тим, що високі температури можуть погано впливати на здоров’я людини. За даними CDC, сотні людей щороку помирають через спеку.

Всесвітній День донора крові - досить нове свято, яке відзначає багато країн світу. Було засноване під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві. Наразі його святкують 14 червня.

Попри те, що літо почалось з холодної погоди, спекотні дні ще попереду, а отже варто подбати про те, щоб уберегтися від опіків. 

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

На цих кадрах ви бачите як працює мобільна пересувна спеціалізована лабораторія з дослідження ВІЛ/СНІД та гепатити В та С , а також Covid-19. – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник.

Серед факторів, що впливають на здоров’я кожного із нас, важливо знати та контролювати показники Здорової Людини:

З початком пандемії коронавірусної інфекції знову стала популярною тема вживання алкогольних напоїв, як ефективного профілактичного засобу. інфекційні захворювання і алкоголь несумісні. Часте та надмірне вживання алкоголю підвищує ризик виникнення різноманітних порушень в організмі. А у разі зараження, це може додатково ускладнити перебіг захворювання на COVID-19.

Усі знають, як добре жити в хаті, де підтримується чистота та порядок. Тому ми кожного дня намагаємося прибрати, розставити речі по своїх місцях, а також викинути сміття. Екологи підрахували, що одна людина за рік створює приблизно 400 кг відходів, а сім’я з 4-х чоловік – 1600 кг відходів на рік!  Щоб певним чином призупинити процес засмічення планети, потрібно навчитися правильно сортувати відходи та використовувати їх вторинно. 

Безпечне та правильне харчування надзвичайно важливо для здоров'я, особливо в той час, коли резерви імунної системи необхідні для боротьби з інфекцією.  

Перебування вдома протягом тривалого періоду часу, може серйозно вплинути на підтримання фізичної активності. Сидячий спосіб життя і низький рівень фізичної активності негативно впливають на здоров'я, благополуччя та якість життя.

Магнітні бурі в першій половині квітня принесуть людям багато неприємних моментів. Фахівці прогнозують кілька затяжних магнітних бур поспіль і кожна буде достатньо сильною, щоб її вплив відчули не тільки метеозалежні люди.

Щохвилини хтось у країні потребує крові. Саме добровільна та регулярна пожертва крові від донорів рятує тисячі життів щороку.

Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні процеси, без яких нам неможливо відчути бадьорість і відновити сили. Ідея відзначати «Міжнародний День сну» існує давно. Європейські країни давно оцінили важливість і користь таких заходів, що проводять у другу  п’ятницю березня. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, а за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%.

Більше статей