Резистентність до антибіотиків – найбільша загроза здоров'ю людства

18-24 листопада 2021р - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків       .

Всесвітній тиждень антимікробної інформації (WAAW), що проводиться щорічно з 2015 року, є глобальною кампанією, метою якої є підвищення рівня обізнаності про резистентність до протимікробних препаратів у всьому світі та заохочення використання передового досвіду серед широкої громадськості, медичних працівників та політиків, щоб уникнути подальшого виникнення та поширення інфекцій, стійких до ліків.

Антимікробні засоби є важливими інструментами для боротьби з хворобами людей, тварин і рослин. До них належать антибіотики, противірусні, протигрибкові та протипротозойні засоби. WAAW проходить щороку з 18 по 24 листопада. Раніше гаслом було «Антибіотики: поводьтеся з обережністю», але в 2020 році він був змінений на «Антимікробні препарати: поводьтеся з обережністю», щоб відобразити розширення кола стійких до ліків інфекцій. Головним гаслом цього року є «Поширюй обізнаність. Зупини резистентність».

Приєднуйтесь до боротьби з антимікробною резистентністю (AMR) – використовуйте антибіотики з розумом, щоб вони залишалися ефективними при лікуванні серйозних захворювань.

Деякі прості речі, які ви можете зробити, щоб допомогти:

  • не займайтесь самолікуванням, приймайте лише ті антибіотики, які призначив лікар;
  • не тисніть на свого лікаря щодо антибіотиків, якщо каже, що вони вам не потрібні;
  • не використовуйте антибіотики, призначені іншим людям;
  • не переривайте лікування, завжди завершуйте курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще;
  • не продовжуйте курс лікування без погодження лікаря, не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому;
  • не консультуйте друзів, родичів, знайомих та не призначайте їм лікування;
  • пам’ятайте, що антибіотики не діють проти вірусів – вони діють лише проти певних бактерій за певних умов.

AMR виникає, коли деякі мікроби (бактерії, віруси, грибки або паразити), які викликають інфекції, протистоять дії ліків, які використовуються для їх лікування.

Зловживання та надмірне використання антимікробних препаратів є основним фактором збільшення швидкості виникнення АБР.