Cьогодні у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру "Квадрат" відбулося засідання круглого столу з нагоди  Міжнародного дня психічного здоров'я "Твоє психічне здоров'я важливе".

Організатором заходу є комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної ради".

Метою заходу є концентрація уваги суспільства

на проблемах психічного здоров’я та можливих шляхах їх вирішення, боротьба зі стигматизацією користувачів послуг у сфері психіатрії.

Психічні і поведінкові розлади – це одна з найскладніших медичних та соціальних проблем, яка зачіпає людей у ​​всіх куточках світу. В залежності від прояву особливостей психічних розладів, вони можуть кардинально впливати на спосіб і якість життя людини або бути практично непомітними.

В Україні на психічні розлади страждають 1,2 млн людей, і з кожним роком цей показник зростає.

У Вінницькій області на початок 2021 року на амбулаторному обліку у психіатра перебувало майже 27 тисяч осіб і майже 5 тисяч осіб з розладами психіки отримали впродовж року стаціонарну допомогу. Серед осіб, що звертались по допомогу, 10215 є інвалідами по психічному захворюванню, в тому числі 1115 дітей.

Людське життя є найвищою суспільною цінністю, тому перед суспільством постає ряд актуальних завдань, серед яких найважливішим є вирішення проблем збереження психічного здоров’я та формування до нього ціннісного ставлення.

Дуже довгий час в українському суспільстві тему психічного здоров’я оминали, а порушення психічного здоров’я стигматизували. Часто-густо питання питання психічних захворювань замовчували, боялися про них говорити, приховували від оточуючих та навіть не виходили на відкриту розмову з близькими/

Перед усім варто пам’ятати, що звертатися до фахівців з психічного здоров’я (психологів, психотерапевтів, психіатрів) – нормально. Так само, як і звертатися по допомогу до близьких.

Пам’ятаймо, що немає здоров’я без психічного здоров’я.

Більше інформації на https://www.facebook.com/vinocgz

 

Більше статей