Курити стає немодно і дорого?!  Тютюнова індустрія полює на молоде покоління та «агресивно» рекламує «кращу альтернативу курінню»: електроні сигарети, айкоси та кальян!  Ранній початок тютюнопаління – наслідування шкідливої поведінки батьків. Курцям важко наважитись кинути курити. Людям байдуже, коли поряд курять! Про це свідчать дані опитування Вінницького обласного Центру громадського здоров’я у лютому 2021 року щодо вживання тютюнових виробів.

 Загалом опитали 195 респондентів мешканців Вінниччини, серед них: 64% – жінки, 36% – чоловіки.
Більшість, а саме 53% - у віці 18-25 років та 47% - старше 25 років. 65.7 % респондентів пробували тютюнові вироби, серед них 23.6 % - завзятих курців. Половина опитаних (46,7%) вперше спробували курити у віці до 18 років, а 10.3 % - вперше у віці до 13 років. У 43,6 % респондентів один або обоє батьків курять, тобто діти курців частіше стають курцями.
59 % - нейтрально ставляться до куріння оточуючих, тобто не обізнані щодо шкоди пасивного куріння та не задумуються, що пасивне куріння (вдихання тютюнового диму) спричиняє такі ж наслідки, як і «активне». Шкода пасивного куріння здоров'ю людей, в тому числі - репродуктивному - наразі доведена. Лише 20 % курців робили спроби припинити курити.
 За останній місяць курили:8.3 % - сигари, 8.8 % - електронні сигарети, 10.9 % - кальян, 14.5 % - системи нагрівання тютюну. Поширеність вживання нових засобів куріння зростає. Але, безпечного куріння не існує. І як би не переконували тютюнові компанії, що нові пристрої безпечні, — це не так. Так само як і звичайні сигарети, вони спричиняють нікотинову залежність та несуть загрозу здоров’ю.

 Чому так багато говорять про шкоду тютюнокуріння?

Епідемія тютюнопаління в 20 столітті забрала з життя понад 100 мільйонів людей.
Тютюнопаління – найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. Кожна цигарка скорочує життя у середньому на 12 хвилин. Щороку в Україні помирають від наслідків куріння 85-100 тис. людей.

Що ми вдихаємо із сигаретним димом?
Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше, 250 є токсичними, а 69 здатні викликати онкологічні захворювання.Людина, яка палить сигарету, вдихає повітря, забруднення якого в 384 000 разів перевищує ГДК.

Наскільки страшний рак легень?
Споживання тютюну на 90% підвищує ризик захворюваності на рак легень та на 30% – на рак грудей. Смертність від раку легень серед курців у 20 разів вища, ніж серед тих, що не палять.
 

Як ще куріння впливає на здоров'я?
Куріння є одним із факторів ризику хвороб серця. Куріння підвищує ймовірність коронарної хвороби серця чи інсульту в 2-4 рази. Понад 80% хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунка та дванадцятипалої кишки, є курцями.

Чи помирають курці передчасно?

Курці живуть на 10-16 років коротше, ніж у тих, що не палять, при чому скорочення тривалості життя прямо залежить від того, з якого віку та як довго людина палить. Кожні 8 секунд на планеті помирає людина з цієї причини.

Більше статей