Цьогорічний лозунг кампанії Commit To Quit - Зобов'язатись кинути, – це  заклик допомагати людям у припиненні вживання тютюну.

Уже понад 100 років тютюнова індустрія просуває свою вбивчу продукцію, підштовхуючи до залежності все більше й більше людей. А не так давно на ринок вийшли нові товари — електронні пристрої для куріння, націлені на підлітків та молодь як на найвразливішу аудиторію. Як результат, майже 20% молодих хлопців та дівчат є постійними споживачами електронних сигарет (Глобальне опитування молоді щодо вживання тютюну, 2017 р.). 

Курці помирають рано і ніхто не ставиться до цього серйозно, поки сам не зіткнеться з цією проблемою. Безпечного куріння не існує: куріння будь-яких сигарет збільшує ризик раку легень у 20 разів. А ті, хто відмовилися від тютюну, збільшують свої шанси на 80-90% прожити довше, у порівнянні з тими, хто все ще продовжує курити. 

Не дозвольте собі й далі “бути на гачку” в тютюнових корпорацій. Пам’ятайте, що куріння провокує розвиток більш ніж 100 хвороб, а також збільшує ризик важчого перебігу COVID-19 — адже тютюновий дим вражає легені та імунну систему.

 За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку понад 8 млн людей в усьому світі помирають через хвороби, спричинені вживанням тютюну, а в Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці, за розрахунками експертів щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Сьогодні, звертаємося до Парламенту із закликом ухвалення комплексного антитютюнового законопроєкту №4358, розробленого на основі Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та Директиви 2014/40/ЄС! Якщо не зробити це зараз, через 10 – 20 років статистика смертності від інфаркту, інсульту та раку легень в Україні значно зросте! Ухвалення комплексних заходів з контролю над тютюном (заборона куріння у громадських і робочих місцях, заборона реклами, підвищення акцизів та інформаційні кампанії, надання допомоги курцям у відмови від куріння) створять такі умови, за яких діти ніколи не потраплять у пастку нікотинової залежності, а курці матимуть вищі шанси кинути курити.
Востаннє системні антитютюнові зміни щодо обмежень тютюнової реклами і захисту від тютюнового диму Парламент приймав ще у 2012 році. Натомість сьогодні потрібно боротися з новими викликами - засиллям реклами і пропаганди вживання електронних пристроїв для куріння. Крім того, понад 87% українців підтримують посилення антитютюнового законодавства.

У ВООЗ наголошують, що пандемія COVID-19 і вищі ризики захворюваності та перебігу хвороби для курців сприяла тому, що мільйони курців по всьому світу виявили бажання побороти тютюнову залежність і Україна має долучитися до світового руху. Наразі частка дорослих курців, які успішно кидають курити, невелика. Зокрема, в Україні вона складає лише 1,2%, хоча більш ніж половина тих, хто вживає тютюн, хочуть позбутися своєї залежності. Кинути курити самотужки може бути досить складно, але, знову ж таки, цілком реально.

Отримай консультацію у діджитал фахівця https://www.who.int/.../spotlight/using-ai-to-quit-tobacco Сайт (допомога у припиненні куріння) http://stopsmoking.org.ua/

 

Більше статей