Щорічне відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю (IDPD) було проголошено в 1992 році резолюцією 47/3 Генеральної Асамблеї ООН.

Він спрямований на сприяння правам і добробуту людей з інвалідністю у всіх сферах суспільства та розвитку, а також на підвищення обізнаності про становище людей з інвалідністю в усіх аспектах політичного, соціального, економічного та культурного життя.

Сьогодні населення світу становить понад 7 мільярдів людей, і більше одного мільярда людей, або приблизно 15 відсотків населення світу, живуть з певною формою інвалідності; 80% живуть у країнах, що розвиваються.

Цього року темою IDPD є «Лідерство та участь людей з інвалідністю до інклюзивного, доступного та стійкого світу після COVID-19».

За даними ВОЦКПХ основними джерелами забруднення атмосфери, на території області, є:  викиди від автотранспорту та викиди Ладижинської ТЕС. В період опалювального сезону, суттєвим чинником забруднення атмосферного повітря, на території населених місць, є викиди теплопостачальних підприємств.

Моніторинг  за станом атмосферного повітря, здійснювався на території 171 населеного пункту області.

Протягом 2020 року в міських та сільських поселеннях досліджено 3524 проб повітря, з яких 252 проби  не відповідають вимогам по вмісту забруднюючих речовин, що складає 7,2%, в 2019р. - 6,9%, 2018р. – 5,3%, в 2017р. – 2,9%.

Із загальної кількості досліджень – 58,1% (2046 проби) складають проби   в міських поселеннях та 41,9% (1478 проби)  - в сільських.

У звітному році питома вага проб з перевищеним вмістом забруднюючих речовин підвищилась, як по міським поселенням з 8,5% в 2019р. до 8,8% в 2020р., так і по сільським - з 4,4% в 2019р. до 4,9% в 2020р.

В структурі визначених інгредієнтів найвища питома вага проб з перевищенням ГДК :

Напередодні Всесвітнього дня діабету, який відзначається щорічно 14 листопада, фахівці Вінницького обласного Центру громадського здоров'я обговорили ситуацію із захворюваністю на Вінниччині з медиками Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру.

Першочерговим заходом профілактики цукрового діабету, особливо для людей, що становлять групу ризику, – каже директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник, – в умовах зростання захворюваності на коронавірус є вакцинація. Важливо захистити себе, особливо якщо Ви хворієте на цукровий діабет.

Перевірте свої знання про психічне здоров’я.

https://docs.google.com/forms/d/1rj2twzQ0_j4NOczhl6uB9KQfXYr8NtBz9KrcBipjwrs

Вінницький обласний центр громадського здоров’я запрошує Вас прийняти участь в опитуванні.

Перейдіть за посиланням та висловіть своє ставлення.

https://docs.google.com/forms/d/1rj2twzQ0_j4NOczhl6uB9KQfXYr8NtBz9KrcBipjwrs

Cьогодні у приміщенні Вінницького обласного молодіжного центру "Квадрат" відбулося засідання круглого столу з нагоди  Міжнародного дня психічного здоров'я "Твоє психічне здоров'я важливе".

Організатором заходу є комунальне некомерційне підприємство "Вінницька обласна клінічна психоневрологічна лікарня ім. акад. О. І. Ющенка Вінницької обласної ради".

Метою заходу є концентрація уваги суспільства

Розвінчувати стереотипи, пов’язані з інтелектуальними та психічними розладами і заохочувати людей звертатися за допомогою в разі потреби – є метою онлайн дискусії «Психічне здоров'я та права людини з інвалідністю», організаторами якої,  в рамках

Ще йде розслідування за випадком групового отруєння грибами мешканців с. Крутогорб, Гайсинського району. В наслідок якого постраждало 5 дітей та одна доросла особа. При цьому двоє діточок померло.

А вже лише за тиждень поповнення статистики, ще чотири випадки отруєнь. По місту Вінниці-2 та Вінницькому районі-2. Потерпіло - 4 особи з них одна дитина. Цей випадок особливий, адже малеча споживала гриби, які знайшла на подвір'ї.

Враховуючи зимово-весняний період, коли споживаються консервовані гриби, за період цього року вже зареєстровано: 9 випадків отруєнь, з 14 постраждалими, з яких 6 дітей (42,3%). Померло 2 дітей. 14,3% всіх постраждалих, 33,3% постраждалих дітей.

Проведний аналіз

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницький області повідомляє про новий випадок отруєння грибами.

18.08.2021 року Департаментом охорони здоров'я та реабілітації облдержадміністрації проведено нараду для керівників лікувальних закладів II та III рівнів надання медичної допомоги з питань реімбурсації інсулінів та впровадження електронних лікарняних листів.

Постанову про реімбурсацію лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення було ухвалено 28 липня Кабінетом Міністрів України.

Детально про постанову КМУ та порядок взаємодії закладів охорони здоров’я, НСЗУ та населення області доповів

Друзі, не варто чекати слушного моменту, щоб протестуватися на вірусні гепатити!

Тому радимо вам вже зараз відвідати сімейного лікаря або приватну лабораторію, щоб пройти скринінг на вірусні гепатити і дізнатись свій статус!

Учора, 13 липня, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своєму засіданні розглянув у другому читанні проект Закону «Про  внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 4358).

Заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олег Лук’янович взяв участь у четвертому модулі унікальної навчальної програми  Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) для управлінців у сфері психічного здоров’я Leaders for Mental Health.

Цьогорічний лозунг кампанії Commit To Quit - Зобов'язатись кинути, – це  заклик допомагати людям у припиненні вживання тютюну.

Розсіяний склероз належить до групи автоімунних захворювань, при якому імунна система людини руйнує захисну оболонку – мієлін, що покриває нерви. Даний процес порушує взаємозв’язок між мозком та іншими частинами тіла, в результаті якого пошкоджуються нерви, а це – незворотний процес.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні на розсіяний склероз хворіють понад 18 тисяч осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІДу.

Щорічно у другий понеділок травня більшість країн світу відзначає Всесвітній день боротьби з меланомою.

Часто жінки запитують, що краще для обстеження молочних залоз УЗД чи мамографія? Коли необхідно обстежуватися, відвідувати мамолога?

Про це повідомляє TBpeopleUkraine. Візит відбувся в рамках співпраці громадських організацій та медичних установ, спрямованої на подолання епідемії туберкульозу в Україні.

З початку пандемії весь світ вимушено пішов в онлайн. Фахівці обласного центру громадського здоров’я  адаптувалися в нових реаліях та використовують формат онлайн-комунікацій.

Щорічно 7 квітня, за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я.

Цьогоріч він проходить під гаслом «Створення більш справедливого і здорового світу».

– У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища, – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Вінницької обласної ради Олександр Мельник під час брифінгу, присвяченому Всесвітньому Дню здоров’я.

У медичній спільноті березень вважається місяцем обізнаності про колоректальний рак. Це поняття, що об’єднує злоякісні новоутворення ободової та прямої кишки. На нього можуть захворіти люди будь-якого віку, однак найбільше у групі ризику чоловіків та жінок від 50 до 70 років. Він посідає провідні позиції серед онкологічних захворювань у всьому світі і відноситься до одних із найпоширеніших.

9,6 млн людей помирають щороку від раку. Це більше, ніж від ВІЛ / СНІД, малярії і туберкульозу разом узятих. До 2030 року експерти прогнозують зростання смертності від раку до 13 млн. Рак є причиною майже кожної шостої смерті у світі. Серед основних причин смерті він стоїть на 2 місці після серцево-судинних захворювань. Більше третини випадків раку можна запобігти.

– У структурі усієї смертності в Україні 65 % приходиться на смертність від хвороб серцево-судинної системи, – розповідає завідувач амбулаторно-діагностичним відділенням Вінницького регіонального Центру серцево-судинної патології, к. мед. н. Володимир Дністрянський. – Цей показник – один із найвищих у Європі. На сьогоднішній день ми його поступово зменшуємо. Та якщо порівнювати показник захворюваності у Вінницькій області, то він суттєво менший, ніж у інших регіонах країни. Фактично вінницький показник дуже близький до польського.

Більше статей