Учора, 13 липня, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своєму засіданні розглянув у другому читанні проект Закону «Про  внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 4358).

Заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олег Лук’янович взяв участь у четвертому модулі унікальної навчальної програми  Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) для управлінців у сфері психічного здоров’я Leaders for Mental Health.

Цьогорічний лозунг кампанії Commit To Quit - Зобов'язатись кинути, – це  заклик допомагати людям у припиненні вживання тютюну.

Розсіяний склероз належить до групи автоімунних захворювань, при якому імунна система людини руйнує захисну оболонку – мієлін, що покриває нерви. Даний процес порушує взаємозв’язок між мозком та іншими частинами тіла, в результаті якого пошкоджуються нерви, а це – незворотний процес.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні на розсіяний склероз хворіють понад 18 тисяч осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі від причин, пов’язаних з курінням, щорічно передчасно вмирають більше, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків, або від СНІДу.

Щорічно у другий понеділок травня більшість країн світу відзначає Всесвітній день боротьби з меланомою.

Часто жінки запитують, що краще для обстеження молочних залоз УЗД чи мамографія? Коли необхідно обстежуватися, відвідувати мамолога?

Про це повідомляє TBpeopleUkraine. Візит відбувся в рамках співпраці громадських організацій та медичних установ, спрямованої на подолання епідемії туберкульозу в Україні.

З початку пандемії весь світ вимушено пішов в онлайн. Фахівці обласного центру громадського здоров’я  адаптувалися в нових реаліях та використовують формат онлайн-комунікацій.

Щорічно 7 квітня, за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я в усіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я.

Цьогоріч він проходить під гаслом «Створення більш справедливого і здорового світу».

– У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища, – розповідає директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Вінницької обласної ради Олександр Мельник під час брифінгу, присвяченому Всесвітньому Дню здоров’я.

У медичній спільноті березень вважається місяцем обізнаності про колоректальний рак. Це поняття, що об’єднує злоякісні новоутворення ободової та прямої кишки. На нього можуть захворіти люди будь-якого віку, однак найбільше у групі ризику чоловіків та жінок від 50 до 70 років. Він посідає провідні позиції серед онкологічних захворювань у всьому світі і відноситься до одних із найпоширеніших.

9,6 млн людей помирають щороку від раку. Це більше, ніж від ВІЛ / СНІД, малярії і туберкульозу разом узятих. До 2030 року експерти прогнозують зростання смертності від раку до 13 млн. Рак є причиною майже кожної шостої смерті у світі. Серед основних причин смерті він стоїть на 2 місці після серцево-судинних захворювань. Більше третини випадків раку можна запобігти.

– У структурі усієї смертності в Україні 65 % приходиться на смертність від хвороб серцево-судинної системи, – розповідає завідувач амбулаторно-діагностичним відділенням Вінницького регіонального Центру серцево-судинної патології, к. мед. н. Володимир Дністрянський. – Цей показник – один із найвищих у Європі. На сьогоднішній день ми його поступово зменшуємо. Та якщо порівнювати показник захворюваності у Вінницькій області, то він суттєво менший, ніж у інших регіонах країни. Фактично вінницький показник дуже близький до польського.

Курити стає немодно і дорого?!  Тютюнова індустрія полює на молоде покоління та «агресивно» рекламує «кращу альтернативу курінню»: електроні сигарети, айкоси та кальян!  Ранній початок тютюнопаління – наслідування шкідливої поведінки батьків. Курцям важко наважитись кинути курити. Людям байдуже, коли поряд курять! Про це свідчать дані опитування Вінницького обласного Центру громадського здоров’я у лютому 2021 року щодо вживання тютюнових виробів.

Більше статей