З початку квітня 2020 р. міжвідомча Робоча група представників Вінницького національного технічного університету, Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії медичних наук України – з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи – створювала і тестувала математичну модель SEIR–U.

Обчислення за допомогою моделі Facebook Prophet і аналіз отриманих результатів виконали завідувач кафедри системного аналізу та інформаційних технологій (САІТ) Вінницького національного технічного університету (ВНТУ) доктор технічних наук, професор В.Б. Мокін і аспірант кафедри САІТ ВНТУ А.В. Лосенко.

За результатами проведеного моделювання Робоча група підготувала «Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні».

За офіційною статистикою, на 12 жовтня 2021 року середня кількість осіб, що одужують, склала 5419 осіб на день. Середня за тиждень кількість нових інфікованих на 12.10.2021 р.  становить 13175 на день для України, що майже вдвічі більше, ніж два тижні тому, і вп’ятеро більше, ніж місяць тому. Середня за тиждень кількість нових летальних випадків становить 264 на добу, що в 2,3 раза більше, ніж 2 тижні тому. Кількість активних інфікованих (які ще не одужали) також зросла більш ніж удвічі за два тижні та становить 205144. Нові госпіталізації зросли на 72% за два тижні – їхня кількість становить у середньому 3293 особи на день.

В останні два тижні захворюваність і далі швидко зростала за всіма ключовими показниками. Порівняно з попереднім двотижневим періодом, кількість нових випадків хвороби зросла у 1,9 раза, кількість позитивних результатів тестів ПЛР – у 2,1 раза, нових госпіталізацій – у 1,7 раза.

Порівняно з минулорічними показниками у ті самі дати, позитивних тестів зараз удвічі більше, випадків хвороби – у 2,5 раза більше, а летальних випадків – втричі більше.

Кількість зайнятих ліжок хворими з підтвердженою коронавірусною інфекцією або підозрою на неї наблизилось до 30 тис., що більше за минулорічний максимум і становить близько 60% від цьогорічного максимуму. При цьому кількість хворих, які потребують кисню, перевищує минулорічний максимум у 1,8 раза та сягнула 70% від цьогорічного максимуму, хоча ще два тижні тому їх було лише 42% від цьогорічного максимуму.

Кількість госпіталізацій за даними ЦГЗ уже вдвічі перевищує торішній показник для тих же дат і впритул наблизився до максимальних торішніх значень, поступаючись їм менш ніж на 5%.

Аналіз результатів моделювання приросту кількості нових підтверджених випадків захворювань показав:

-              найближчим часом поточна хвиля в Україні, на жаль, наростатиме і далі;

-              значення наростатимуть доволі стрімко, але нестабільно, саме тому попередні прогнози були неточними;

-              якщо щодо поточного тижня, через невизначеність показників під час свят, важко стверджувати, чи спостерігатиметься перевищення добового приросту кількості нових хворих у країні за весь попередній ряд спостережень, то на наступному тижні це точно відбуватиметься;

-              аналіз прогнозів у країнах Європи показав, що у найвіддаленіших від України державах намітився спад кількості нових хворих, але у найближчих – цей показник, на жаль, зростає (особливо швидко – в Румунії), що може справляти додатковий негативний вплив на захворюваність у нашій країні;

-              нестабільність динаміки зміни кількості нових хворих в Україні протягом цієї осені та невизначеність результатів спостережень під час 4-х вихідних поспіль (14–17 жовтня 2021 року), на жаль, не дає впевненості у підготовлених прогнозах, тому рекомендується використовувати їх обережно.

 

Вакцинація та дотримання протиепідемічних вимог залишаються актуальними способами протидії пандемії.

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua

Будьте здорові.

Підвищуйте обізнаність в питаннях санітарної грамотності.

Слідкуйте за інформацією на:

https://www.facebook.com/vinocgz/