16  травня – день, коли світ згадував людей, які померли від СНІДу.  До цього дня у Вінниці проходить тиждень тестування на ВІЛ. Акція організована КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб» спільно з Вінницьким обласним Центром громадського здоров’я!  

Забір крові проводять у мобільній амбулаторії, яка впродовж 14-21 травня  буде розміщена на Європейській площі  біля Вежі з 12:00 до 17:00. Під час тижня тестування є  можливість обстежитися не лише на ВІЛ-інфекцію, а й на вірусні гепатити та навіть коронавірус. А ще отримати консультацію фахівців Центру громадського здоров`я щодо основних способів профілактики ВІЛ/СНІД.

- Як передається ВІЛ?  Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевий: 71% гетеросексуальний контакт, 3% — гомосексуальний (серед уперше зареєстрованих у 2019 році).

 Будь-який сексуальний контакт без презервативу (анальний, вагінальний, оральний) може стати причиною зараження.

-  Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.

- ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.

- ВІЛ не передається при поцілунку, кашлі і чханні. Інфікуватися вірусом через побутові предмети — посуд, одяг, телефон, унітаз тощо — неможливо. Ані комахи, ані тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Тестування — єдиний шлях виявити проблему.

- Кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування (АРВ-терапію).

- Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування гарантує довге повноцінне життя!

Що ж робити, якщо вам діагностували ВІЛ?

- Не панікувати, а звернутися до свого лікаря, стати на облік та розпочати лікування.

- Повідомити всіх своїх партнерів, з якими ви мали статеві та інші контакти, та порекомендувати пройти тест на ВІЛ.

- Протестуватися на вірусні гепатити В та С. У них схожі шляхи передачі, але якщо у вас ВІЛ, ці захворювання є особливо небезпечними для вашого життя.

- Якщо вам діагностували ВІЛ — вам просто треба змінити свій сценарій життя, приймати ліки й жити далі.

- ВІЛ — не вирок. Мільйони людей по всьому світу живуть із ним повноцінним життям!

- Це можливо лише за двох умов – своєчасне виявлення хвороби та систематичне вживання ліків.

Ми закликаємо вас відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Тестуйтеся і бережіть себе!

 

 

Більше статей