Відмовившись від вакцинації, ви ставите під загрозу свої життя і здоров’я. За статистикою, навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

Єдиний спосіб захистися від правця — вакцинація. Дітям слід отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців(чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років. Імунітет після захворювання не формується, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли.

Правець- інфекційне захворювання, яке передається спорами бактерій Clostridium tetani, що існують в усьому світі в ґрунті і в кишковому тракті тварин і можуть забруднювати багато поверхонь та субстанції. Можна інфікуватися правцем при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Якщо є травма, зверніться до лікаря за екстреною профілактикою. Не варто випробовувати долю. Перші симптоми: біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, проблеми з ковтанням, дивна (сардонічна) посмішка, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття, судоми тощо.

Симптоми можуть з’явитися протягом 3–21 дня після зараження. У разі появи перших симптомів негайно звертайтеся до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова.

Пам’ятайте, відмовившись від вакцинації, ви ставите під загрозу свої життя і здоров’я!

Більше статей