Як зазначив Олександр Мельник, секретар Вінницької регіональної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД та директор Вінницького обласного центру громадського здоров'я, актуальність проблематики протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД була основною тезою робочої онлайн наради, що відбулася 28.12.2021 року під головуванням першого заступника голови Вінницької ОДА Наталії Заболотної. За її словами: поточний рік відпрацювали в суттєво оновленому складі, вдалося залучити до роботи досвідчених фахівців, які на протязі останніх років формували та реалізували комплекс заходів з протидії розповсюдження туберкульозу, ВІЛ-інфекції\СНІД.

Продовжується реорганізація фтизіатричної служби; з метою фінансової підтримки установ, що надають фтизіатричну допомогу, вони будуть реорганізовані в структурні підрозділи КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної Ради». Реорганізовано в звітному періоді і СНІД Центр. Безумовне посилення розвитку матеріально-технічної бази дозволило сформувати клінічну базу для повноцінного розгортання «Клінічного Центру інфекційних хвороб». Стосовно вирішення організаційних питань, направлено пропозиції щодо створення координаційних рад в територіальних громадах, на рівні районів, пропозиції опрацьовуються.

До обговорення долучились і директор департаменту охорони здоров`я і реабілітації Вінницької ОДА – Ольга Задоржна. Вона відзначила: якщо оцінювати діяльність установ та організацій, закладів та громадських об`єднань, можна, враховуючи непросту економічну та соціальну ситуацію, обмеження фінансових можливостей, вважати спільну роботу з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІД задовільною.

На часі формування плану роботи на 2022 рік і проведення самооцінки роботи. В 2021 році акцент було зроблено на забезпечення організаційної роботи. В наступному році, акценти слід поставити на здійснення конкретних практичних заходів: забезпечення належного рівня профільної медичної допомоги. підвищення дієвості роботи первинної ланки, подальший розвиток діагностичного направлення з виявлення захворювань. Координація спільної роботи, дозволить реалізувати всі необхідні заходи, щоб в сучасних умовах, забезпечити ефективну протидію соціально значущим захворюванням.

Необхідність тісної взаємодії з громадськими організаціями в здійснені заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу висловив доцент кафедри фтизіатрії Андрій Дудник: Це на сьогодні ресурс активного впливу на вирішення медичної проблематики.

Підтримав його думку і Ігор Ткаченко консультант з регіонального розвитку у Вінницькій області БО БФ «ВОЛНА» та висловив готовність представників громадських організацій приймати участь в здійснені заходів з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Висловлені думки та пропозиції, будуть опрацьовані та узагальнені, з подальшим використанням у підготовці плану роботи регіональної координаційної ради на наступний рік.

Більше статей