Серія тренінгів  «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників груп найвищого ризику» проходить у Вінницькій області з 29 вересня по 22 жовтня 2021 року. Тренінги призначені для медичних працівників первинної ланки (сімейні лікарі,  медсестри загальної практики, медичні директори, зав амбулаторіями) та керівників/представників територіальних громад.

28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки легко його попередити і як

Сьогодні, 20 вересня, відбулася робоча онлайн нарада Вінницької  регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. Під час засідання затвердили План роботи та визначили заступника голови координаційної ради. Ним стала голова правління Вінницького обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Оксана Шевчук.

Перша заступниця Голови облдержадміністрації та голова регіональної координаційної ради Наталя Заболотна зазначила, що  актуальною проблемою громадського здоров’я, як в Україні, так і на Вінниччині є захворювання ВІЛ/СНІД та туберкульозу, і вони потребують значної уваги влади й громадянського суспільства.  

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за не дотримання умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. Здебільшого збудник виявляється в домашніх мясних, рибних та грибних консервах, у в'яленій, сушеній рибі тощо.

 Відмовившись від вакцинації, ви ставите під загрозу свої життя і здоров’я. За статистикою, навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

– Той, хто не дотримується трьох основних правил, – коментує директор ВОЦГЗ Олександр Мельник. – Це миття рук, вживання термічно обробленої продукції, ретельно не миє всі продукти, які вживає, - серйозно наражає себе на небезпеку кишкових інфекцій.

Не дивлячись на успіхи у боротьби з туберкульозом, він залишається однією із найбільших загроз у світі. Кожен день від цієї хвороби, яку можна попередити і вилікувати, помирає понад 4 тисяч осіб та понад28 тисяч осіб занедужують на нею.За оцінками, чверть населення світу заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому.

Туберкульоз поширюється від людини до людини через повітря. При кашлі, чханні або відхаркуванні люди з легеневим туберкульозом виділяють в повітря бактерії туберкульозу. Для інфікування людині достатньо вдихнути лише незначну кількість таких бактерій.

Акція, організована КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб», спільно з Вінницьким обласним Центром громадського здоров’я, і присвячена дню пам’яті померлих від СНІДу, була достатньо активною та популярною серед вінничан.

16  травня – день, коли світ згадував людей, які померли від СНІДу.  До цього дня у Вінниці проходить тиждень тестування на ВІЛ. Акція організована КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб» спільно з Вінницьким обласним Центром громадського здоров’я!  

На Вінниччині розпочалася підготовка до проведення «Національного серопревалентного дослідження COVID-19»,  партнерами якого є  МОЗ України, Центр громадського здоров’я, Товариство Червоного Хреста України, ГО «Український Інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка  та медична лабораторія ДІЛА.

 Хвороба Лайма (системний кліщовий бореліоз) - інфекційна хвороба, переносником якої є іксодові кліщі, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, а в останнє десятиріччя, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістилися до паркової зони міст та у сквери.

Ботулізм - хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і є найтяжчим харчовим отруєнням бактеріального походження. Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Захворіти на кір може будь-яка людина, яка не має специфічного імунітету, тобто та, яка не була вакцинована, або у якої не виробився імунітет після вакцинації.

Сальмонельоз - гостре інфекційне кишкове захворювання, яке виникає при споживанні продуктів, заражених мікроорганізмами з роду сальмонела. Вони досить широко розповсюджені в природі, але основним місцем їх знаходження є кишечник тварин і людини.

Ентеровірусна інфекція об’єднує велику групу гострих вірусних захворювань, які мають подібні механізми розвитку і характеризуються широким спектром клінічних ознак від безсимптомного перебігу до тяжкого ураження нервової системи та внутрішніх органів.

Більше статей