У другому півріччі в 11 областях (Волинській, Рівненській, Тернопільській, Сумській, Вінницький, Полтавській, Львівській, Запорізькій, Київській, Одеській і Дніпропетровській) відбулися 65 тренінгів із формування толерантного ставлення медичних працівників до осіб із туберкульозом.

 До тренінгів долучилися понад 1500 спеціалістів. Серед них - директор Вінницького обласного центру громадського здоров'я Олександр Мельник, та заступник директора Олег Лук'янович.

🎯 Загалом досвідчені тренери та партнери провели 35 тренінгів, під час яких висвітлювали негативний вплив стигми на формування прихильності до лікування та навчали учасників практичним навикам толерантного консультування людей, які хворіють на ТБ.

Як зазначив Олександр Мельник, секретар Вінницької регіональної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД та директор Вінницького обласного центру громадського здоров'я, актуальність проблематики протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД була основною тезою робочої онлайн наради, що відбулася 28.12.2021 року під головуванням першого заступника голови Вінницької ОДА Наталії Заболотної. За її словами: поточний рік відпрацювали в суттєво оновленому складі, вдалося залучити до роботи досвідчених фахівців, які на протязі останніх років формували та реалізували комплекс заходів з протидії розповсюдження туберкульозу, ВІЛ-інфекції\СНІД.

Вінницький обласний центр громадського здоров’я запрошує Вас прийняти участь в опитуванні щодо вакцинації від грипу.

Будь ласка, заповніть онлайн анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1Ns7xsdB4XVY6wdgEjXX_3krGX88Cu-6GLOnCvpSrDmo

Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на 17.12.2021 року

ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Про важливість тестування - говоримо на Суспільному.https://www.youtube.com/watch?v=T231-8ldAUE

З початку епідемії ВІЛ в Україні станом на 01.11.2021 року у Вінницькій області вперше виявлено 6300 ВІЛ-інфікованих громадян України, із них 2807 особам встановлено діагноз СНІД, померло всього 1518 ВІЛ-інфікованих осіб (в тому числі від СНІДу – 916 осіб).

Під медичним наглядом станом на 01.11.2021 року знаходиться 3065 ВІЛ-інфікованих громадян України, в тому числі з діагнозом СНІД 1460 осіб.

Всього народилось від ВІЛ-інфікованих матерів 1046 дітей. З них, на серологічному контролі знаходиться 75 дітей, 839 дітей знято з сероконтролю (здорові). ВІЛ-інфіковано 49 дітей (в тому числі зі СНІДом-35 дитини) , 35 померло, 79 дитини вибули в інші регіони, та прибули з іншого регіону на сероконтроль 44 дітей, відмова від нагляду 8.

Всесвітній день поліомієліту був заснований Ротарі Інтернешнл більше десяти років тому на честь народження Джонаса Солка, який очолив першу команду науковців, що розробила вакцину проти поліомієліту.

Використання вакцини проти поліомієліту за даними Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту (GPEI) на 2013 рік зменшило кількість випадків поліомієліту у всьому світі на 99% .

Поліомієліт – це небезпечне і потенційно смертельне інфекційне захворювання. Ліків від хвороби немає, але є безпечні та ефективні вакцини. Попередити поліомієліт можна за допомогою імунізації.

Серія тренінгів  «Формування толерантного ставлення у медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників груп найвищого ризику» проходить у Вінницькій області з 29 вересня по 22 жовтня 2021 року. Тренінги призначені для медичних працівників первинної ланки (сімейні лікарі,  медсестри загальної практики, медичні директори, зав амбулаторіями) та керівників/представників територіальних громад.

28 вересня - Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, про те, наскільки легко його попередити і як

Сьогодні, 20 вересня, відбулася робоча онлайн нарада Вінницької  регіональної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. Під час засідання затвердили План роботи та визначили заступника голови координаційної ради. Ним стала голова правління Вінницького обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Оксана Шевчук.

Перша заступниця Голови облдержадміністрації та голова регіональної координаційної ради Наталя Заболотна зазначила, що  актуальною проблемою громадського здоров’я, як в Україні, так і на Вінниччині є захворювання ВІЛ/СНІД та туберкульозу, і вони потребують значної уваги влади й громадянського суспільства.  

Ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за не дотримання умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. Здебільшого збудник виявляється в домашніх мясних, рибних та грибних консервах, у в'яленій, сушеній рибі тощо.

 Відмовившись від вакцинації, ви ставите під загрозу свої життя і здоров’я. За статистикою, навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі — від 10% до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини та її загального стану здоров’я.

– Той, хто не дотримується трьох основних правил, – коментує директор ВОЦГЗ Олександр Мельник. – Це миття рук, вживання термічно обробленої продукції, ретельно не миє всі продукти, які вживає, - серйозно наражає себе на небезпеку кишкових інфекцій.

Не дивлячись на успіхи у боротьби з туберкульозом, він залишається однією із найбільших загроз у світі. Кожен день від цієї хвороби, яку можна попередити і вилікувати, помирає понад 4 тисяч осіб та понад28 тисяч осіб занедужують на нею.За оцінками, чверть населення світу заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому.

Туберкульоз поширюється від людини до людини через повітря. При кашлі, чханні або відхаркуванні люди з легеневим туберкульозом виділяють в повітря бактерії туберкульозу. Для інфікування людині достатньо вдихнути лише незначну кількість таких бактерій.

Акція, організована КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб», спільно з Вінницьким обласним Центром громадського здоров’я, і присвячена дню пам’яті померлих від СНІДу, була достатньо активною та популярною серед вінничан.

16  травня – день, коли світ згадував людей, які померли від СНІДу.  До цього дня у Вінниці проходить тиждень тестування на ВІЛ. Акція організована КНП ВОР «Клінічний Центр інфекційних хвороб» спільно з Вінницьким обласним Центром громадського здоров’я!  

На Вінниччині розпочалася підготовка до проведення «Національного серопревалентного дослідження COVID-19»,  партнерами якого є  МОЗ України, Центр громадського здоров’я, Товариство Червоного Хреста України, ГО «Український Інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка  та медична лабораторія ДІЛА.

 Хвороба Лайма (системний кліщовий бореліоз) - інфекційна хвороба, переносником якої є іксодові кліщі, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, а в останнє десятиріччя, за умов інтенсивних процесів урбанізації, перемістилися до паркової зони міст та у сквери.

Ботулізм - хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і є найтяжчим харчовим отруєнням бактеріального походження. Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг.

Кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Захворіти на кір може будь-яка людина, яка не має специфічного імунітету, тобто та, яка не була вакцинована, або у якої не виробився імунітет після вакцинації.

Сальмонельоз - гостре інфекційне кишкове захворювання, яке виникає при споживанні продуктів, заражених мікроорганізмами з роду сальмонела. Вони досить широко розповсюджені в природі, але основним місцем їх знаходження є кишечник тварин і людини.

Ентеровірусна інфекція об’єднує велику групу гострих вірусних захворювань, які мають подібні механізми розвитку і характеризуються широким спектром клінічних ознак від безсимптомного перебігу до тяжкого ураження нервової системи та внутрішніх органів.

Більше статей