З початку квітня 2020 р. міжвідомча Робоча група представників Вінницького національного технічного університету, Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії медичних наук України – з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи – створювала і тестувала математичну модель SEIR–U.

Обчислення за допомогою моделі Facebook Prophet і аналіз отриманих результатів виконали завідувач кафедри системного аналізу та інформаційних технологій (САІТ) Вінницького національного технічного університету (ВНТУ) доктор технічних наук, професор В.Б. Мокін і аспірант кафедри САІТ ВНТУ А.В. Лосенко.

За результатами проведеного моделювання Робоча група підготувала «Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні».

Клінічні випробування в Україні проводяться відповідно до вимог Закону України "Про лікарські засоби" та Порядку проведення клінічних випробувань, затвердженого наказом МОЗ від 23.09.2009 №690.

     Оскільки пандемія  гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 продовжує стрімко поширюватись в усьому світі, в Україні також, з метою вивчення ефективності застосування препаратів при лікуванні пацієнтів із захворюванням COVID-19, дозволено проведення клінічних випробувань для 31 препарату (https://clinicaltrials.dec.gov.ua - профіль випробування).

Cерцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей українців. Хвороби системи кровообігу кожного року забирають понад 400 тисяч людських життів. До переліку таких захворювань відносяться ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичних артерій, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.  

З початку року, працівники Дерпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 59 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 691 особа, у тому числі 495 дітей (71.6%). За аналогічний період 2020 року розслідувано 40 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 326 осіб, у тому числі 168 дітей (51.5%).

Також, з початку року, працівниками Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 54 випадків захворювання на ботулізм з 57 постраждалими, серед яких померло 7 хворих.

Вінницький обласний центр громадського здоров’я з метою усунення причин і умов, що призводять до виникнення і поширення інфекційних хвороб та недопущення подальшого погіршення санітарно-епідемічної ситуації забезпечує постійне інформування населення щодо заходів з профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань.

Слідкуйте за інформацією на ресурсах:

https://www.facebook.com/vinocgz/

https://www.instagram.com/vinocgz/

https://www.youtube.com/channel/UCu6Je6gMfFfWkktvnS43UxQ