Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 926 «Деякі питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/(СНІДу» Міністерство охорони здоров'я України на виконання функції Секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі - Національна рада), яка утворена як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, інформує, що в рамках виконання плану роботи Національної ради на 2021

Вінницький обласний центр громадського здоров’я підтримав акцію з тестування на ВІЛ/СНІД та гепатити, що вже традиційно проводиться фахівцями Клінічного центру інфекційних хвороб.

Резистентність до антибіотиків – найбільша загроза здоров'ю людства

18-24 листопада 2021р - Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків       .

Всесвітній тиждень антимікробної інформації (WAAW), що проводиться щорічно з 2015 року, є глобальною кампанією, метою якої є підвищення рівня обізнаності про резистентність до протимікробних препаратів у всьому світі та заохочення використання передового досвіду серед широкої громадськості, медичних працівників та політиків, щоб уникнути подальшого виникнення та поширення інфекцій, стійких до ліків.

Антимікробні засоби є важливими інструментами для боротьби з хворобами людей, тварин і рослин. До них належать антибіотики, противірусні, протигрибкові та протипротозойні засоби. WAAW проходить щороку з 18 по 24 листопада. Раніше гаслом було «Антибіотики: поводьтеся з обережністю», але в 2020 році він був змінений на «Антимікробні препарати: поводьтеся з обережністю», щоб відобразити розширення кола стійких до ліків інфекцій. Головним гаслом цього року є «Поширюй обізнаність. Зупини резистентність».

Приєднуйтесь до боротьби з антимікробною резистентністю (AMR) – використовуйте антибіотики з розумом, щоб вони залишалися ефективними при лікуванні серйозних захворювань.

Деякі прості речі, які ви можете зробити, щоб допомогти:

З початку квітня 2020 р. міжвідомча Робоча група представників Вінницького національного технічного університету, Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії медичних наук України – з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи – створювала і тестувала математичну модель SEIR–U.

Клінічні випробування в Україні проводяться відповідно до вимог Закону України "Про лікарські засоби" та Порядку проведення клінічних випробувань, затвердженого наказом МОЗ від 23.09.2009 №690.

     Оскільки пандемія  гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 продовжує стрімко поширюватись в усьому світі, в Україні також, з метою вивчення ефективності застосування препаратів при лікуванні пацієнтів із захворюванням COVID-19, дозволено проведення клінічних випробувань для 31 препарату (https://clinicaltrials.dec.gov.ua - профіль випробування).

Cерцево-судинні захворювання є причиною 67% усіх смертей українців. Хвороби системи кровообігу кожного року забирають понад 400 тисяч людських життів. До переліку таких захворювань відносяться ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичних артерій, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність.  

З початку року, працівники Дерпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 59 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 691 особа, у тому числі 495 дітей (71.6%). За аналогічний період 2020 року розслідувано 40 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 326 осіб, у тому числі 168 дітей (51.5%).

Також, з початку року, працівниками Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 54 випадків захворювання на ботулізм з 57 постраждалими, серед яких померло 7 хворих.

Вінницький обласний центр громадського здоров’я з метою усунення причин і умов, що призводять до виникнення і поширення інфекційних хвороб та недопущення подальшого погіршення санітарно-епідемічної ситуації забезпечує постійне інформування населення щодо заходів з профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань.

Слідкуйте за інформацією на ресурсах:

https://www.facebook.com/vinocgz/

https://www.instagram.com/vinocgz/

https://www.youtube.com/channel/UCu6Je6gMfFfWkktvnS43UxQ