Від півночі 15 грудня на території Вінницької області скасований «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення ухвалили на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на початку тижня.

За словами заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, в регіоні спостерігається стабілізація епідситуації і досягнуто показників, які характеризують відсутність ознак, передбачених «червоним рівнем».

Олександр Мельник, директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я, та Олег Лук’янович, заступник директора Центру, 14 грудня прийняли участь в публічних консультаціях на тему «Врядування у сфері охорони здоров'я та кадрові ресурси системи охорони здоров'я» в онлайн-форматі.

Захід організовано Міністерством охорони здоров’я України за сприяння Національного Демократичного Інституту, Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ та Інституту «Республіка».

Метою публічних консультацій є сприяння відкритому інклюзивному діалогу з громадянами щодо розроблення Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.

Директор Вінницького обласного центру громадського здоров'я Олександр Мельник та заступник директора Олег Лук'янович долучились до публічних консультацій у режимі онлайн на тему «Громадське здоров’я та кадрові ресурси системи охорони здоров’я», які відбулись 9 грудня.

Винесено на обговорення наступні питання:

Директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник прийняв участь  у публічних консультаціях у режимі онлайн на тему «Універсальне охоплення послугами охорони здоров’я», які відбулись 7 грудня.

Захід організовано Міністерством охорони здоров’я України за сприяння Національного Демократичного Інституту, Коаліції РПР та Інституту «Республіка».

Метою публічних консультацій є сприяння відкритому інклюзивному діалогу з громадянами щодо розроблення Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. До консультацій запрошені зацікавлені особи з усієї України.

Теми обговорення:

У п’ятницю, 3 грудня, у Вінниця зустрічала учасників Форума з медичного права.

У заході прийняли участь провідні юристи та медики України та Вінниччини.

Серед питань, що висвітлювались під час форуму - перспективи встановлення єдиної політики у сфері охорони здоров’я, проблемні аспекти здійснення медичної практики, самоврядування в системі охорони здоров’я.

Форум у Вінниці дав старт низці заходів, що будуть проводитись на Вінниччині на протязі "Тижня права"  і мають на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Чи задумувалися ви, з якими труднощами стикаються батьки маленьких дітей? Наскільки складно підтягнути дитячий візочок сходами одній людині без сторонньої допомоги, зайти з ним до магазину, де немає пологого входу чи пандуса, або у транспорт без спеціального пониження? Про цю проблему ми не замислюємось, поки самі не стаємо батьками чи поки в нашому близькому оточенні не з’являються діти. Усі ці сходинки, бордюри та високі пороги — це все бар’єри, які не дозволяють батькам чи опікунам вільно пересуватися з маленькими дітьми.

Вiдповiдно до плану основних заходiв Державної служби України з надзвичайних ситуацiй на 2021 рiк, в перiод 27-28 жовтня 2021 року у м.Вiнниця проведено навчально-методичний збір з питань радiацiйного та хiмiчного захисту. 

До Збору залучено представників територiальних оргнанiв ДСНС з усiх регiонiв України, до повноважень яких належить органiзацiя та реалiзацiя заходiв з питань радiацiйного та хiмiчного захисту.
         З метою якiсного проведення Збору та покращення взаємодiї мiж спецiалiзованими службами цивільного захисту під час реагування на надзвичайні ситуації, директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександра Мельника запрошено для проведення лекційного заняття з учасниками Збору на тему «Організація взаємодії між установами, що забезпечують функції контролю та профілактики хвороб та оперативно-рятувальною службою під час ліквідації аварійних ситуацій, пов’язаних з радіаційними, хімічними та біологічними загрозами».

Олександр Васильович проінформував учасників Збору, які представляли всі області нашої держави про заходи взаємодії, що передбачають спільну роботу конкретно для кожного режиму: