1 червня 2021 р. ВООЗ затвердила китайську вакцину від коронавірусу Sinovac- CoronaVac COVID-19 для екстреного застосування у світі, надавши країнам, фінансовим організаціям, закупівельним агенціям та громадам гарантію, що вона відповідає міжнародним стандартам безпеки, ефективності та виробництва.

- До списку ВООЗ для екстреного використання раніше вже увійшли вакцини Pfizer / BioNTech, AstraZeneca-SK Bio, AstraZeneca “Covishield”, Astra Zeneca EU, вакцини Janssen, Moderna та Sinopharm, - зазначає Олег Лук’янович, заступник директора Вінницького обласного Центру громадського здоров’я.

- Продукт Sinovac-CoronaVac - це інактивована вакцина. Прості вимоги до зберігання та транспортування роблять саме цю вакцину дуже зручною і особливо придатною для використання. На підставі наявних доказів ВООЗ рекомендує застосовувати вакцину CoronaVac дорослим віком від 18 років за дводозовим графіком з інтервалом у чотири тижні. Результати ефективності вакцини показали, що вакцина запобігала симптоматичним захворюванням у 51% вакцинованих та запобігала важкому перебігу COVID-19 та госпіталізації у 100% досліджуваної популяції,- додає фахівець.

 За словами Олега Лук’яновича, у Вінницькій області вакциною CoronaVac щеплюються маломобільні люди, працівники освіти, які приймають участь в ЗНО, особи віком 65 років + з листа очікування, працівники прокуратури, працівники санаторних закладів іншого підпорядкування (Авангард, м. Немирів та санаторії м. Хмільника), СБУ, ДКВС та центри пробації, органи державної лісової охорони, поштовий зв'язок, дорожнє господарство, митниця, морський та річковий транспорт, служба державної охорони ресурсів. Вакцинальна кампанія на Вінниччині невпинно рухається вперед, станом на 02 червня у Вінницькій області всього щеплено – 46 308 осіб, 1 дозою – 40 954 осіб, 2 дозою – 5 354 осіб,- розповідає Олег Лук’янович.

 Мета ВООЗ щодо рекомендацій для екстреного використання полягає в тому, щоб зробити лікарські засоби, вакцини та діагностику доступними якомога швидше для вирішення надзвичайної ситуації, дотримуючись при цьому суворих критеріїв безпеки, ефективності та якості. Оцінка експертів зважує загрозу, яку створює надзвичайна ситуація, а також вигоду, яку може мати використання продукту в залежності від будь-яких потенційних ризиків. Список ВООЗ для екстреного використання є необхідною умовою постачання вакцин ініціативою COVAX та міжнародних закупівель. Це також дозволяє країнам пришвидшити своє власне затвердження законодавством щодо імпорту та введення вакцин проти COVID-19. Також схвалення ВООЗ вакцини CoronaVac дозволяє видавати міжнародне свідоцтво про проведення вакцинації всім, хто пройшов повний курс щеплення, повідомляє міністр охорони здоров’я Віктора Ляшко.