В Україні підготовка до введення сертифікатів вакцинації добігає кінця, документ повністю відповідає вимогам Єврокомісії. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання  Кабміну.

Повідомляється, що COVID-сертифікат зможуть отримати українці, які мають дві дози щеплення проти коронавірусу. Документ можна отримати через застосунок або на порталі «Дія». Чиновник додав, що також громадяни матимуть можливість отримати сертифікат у сімейного лікаря.

Шмигаль підкреслив, що з 1 липня в Україні  стартувало бета-тестування сертифікатів вакцинації. За його словами, Уряд вже ухвалив необхідну постанову, яка регламентує порядок використання даного документу. Очільник Кабміну також доручив Віцепрем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанишиній активізувати роботу щодо завершення аудиту сертифікату вакцинації та укладання відповідної угоди з Єврокомісією.

Зазначається, що COVID-сертифікати вводять в Україні не лише для здійснення подорожей до ЄС. Передусім, даний документ необхідний для внутрішнього використання під час запровадження локдауну. Він дозволить працювати тим підприємцям, у яких щеплення матимуть всі співробітники та відвідувачі. Таку інформацію озвучив заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Чиновник підкреслив, що протягом місяця відповідні сертифікати у застосунку «Дія» будуть доступні майже для 600 000 громадян, які вже пройшли повну імунізацію проти COVID-19. Він зауважив, що сертифікат вакцинації  буде двома мовами – українською та англійською.

Кучер роз’яснив, що у тестовому режимі перші сотні тисяч імунізованих українців зможуть отримати всю інформацію щодо документа та його використання у застосунку «Дія». Він додав, що громадяни мають самостійно проконтролювати чи внесли їх дані про щеплення до бази. Кучер сказав, що наразі триває узгодження всіх деталей та вимог ЄС щодо інформації, яка має бути у COVID-сертифікаті.

Чиновник також повідомив, що сертифікат знадобиться громадянам не лише для подорожей за кордон, але й для використання в Україні.

«Ми це робимо не для поїздок, а й щоб використовувати цей сертифікат всередині країни. Для того, зокрема, якщо ми восени підемо на локдаун (сподіваюсь, що цього не буде, але ми маємо думати наперед), тоді ми можливо дозволимо працювати тому бізнесу, у якого всі співробітники і відвідувачі будуть провакциновані, наприклад, спортзалам», – резюмував він.