Повідомлено про  смерть 47-річного вінничанина.

2 липня о 13:45  мобільною бригадою  йому було проведено щеплення вакциною  Comirnaty/Pfizer-BioNTech (серія FD0927, термін придатності до 30.09.2021 р). Протягом 1 години після щеплення чоловік почувався задовільно.  Через 3,5 години після щеплення з’явились скарги на нудоту, втрату свідомості.  О 17:02 була  викликана екстрена медична допомога, яка о 17.10 прибула на місце  та провела реанімаційні заходи. На жаль, о 18:02 медики констатували смерть чоловіка.

Випадок смерті зареєстровано як несприятливу подію після імунізації, оскільки смерть сталася протягом 30 днів після вакцинації проти COVID-19. Повідомляємо, що 2 липня мобільною бригадою було вакциновано 138 людей, НППІ  на даний час не зареєстровано. У 5 інших осіб, які щепились з одного флакона з померлим – стан задовільний.

 Від імені Департаменту охорони здоров`я та реабілітації висловлюємо щирі співчуття родині та близьким померлого у такий важкий момент.

Для розслідування цієї події та встановлення причин її виникнення Департаментом охорони здоров`я та реабілітації  вживаються всі необхідні заходи. Наразі цей випадок розглядає Регіональна група оперативного реагування на несприятливі події після імунізації/туберкулінодіагностики Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької області.

За даними електронної амбулаторної карти пацієнта – хронічні захворювання не зареєстровані. За попередніми результатами судово-медичної експертизи - причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність на тлі ішемічної хвороби серця. Ознак анафілаксії, шоку, тромбозу немає. Розслідування триває, очікуємо результати морфо-гістологічних досліджень. Ми обов’язково повідомимо про будь-які нові з'ясовані факти, як тільки вони стануть відомі.

 Важливо! Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.