Понад мільйон щеплень від COVID-19 отримали жителі Вінницької області станом на 9 грудня 2021 року

Першою дозою щеплено 550049 осіб

Повністю щеплено 453830 осіб

Серед вакцин, які вибрали вінничани впевнено лідирує Comirnaty від Pfizer-BioNTech

Взагалі, хіт-парад вакцин від COVID-19 на Вінниччині виглядає так:

1. Comirnaty - 407244

2. CoronaVac - 354452

3. AstraZeneca - 135633

4. Spikevax - 106550

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Більше інформації https://www.facebook.com/vinocgz 

Нові правила міжрегіональних перевезень в залежності від рівня епіднебезпеки, в якому перебуває регіон набули чинності 21 жовтня.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки потрібно мати один із вказаних документів:

  • оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

Фахівцями комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний центр громадського здоров’я Вінницької обласної Ради» з метою підвищення рівня обізнаності працівників закладів охорони здоров’я та населення області щодо попередження інфікування COVID-19, та підтримки вакцинальної кампанії від COVID-19 було розповсюджено друковані інформаційні матеріали у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології та Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова.

Більше інформації на

https://www.facebook.com/vinocgz

У телепрограмі "Сьогодні. Головне" про вакцинацію працівників навчальних закладів на Вінниччині говоримо у День знань та перший день нового навчального року 2021-2022. 

Ситуацію у області коментує Тетяна Бондаренко - заступник директора Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької обласної держадміністрації.

Гість студії - Олег Лук'янович - заступник директора комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний центр громадського здоров’я Вінницької обласної Ради».

Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=2MiS76_1FV0

 

Це досить зручно, особливо для тих, хто завітає у магазин з побутових питань, – каже підприємець Олексій. С., який щойно отримав щеплення проти Covid-19 у Епіцентрі, що розміщений на вул. Батозькій.

Отримати щеплення від COVID-19 може кожен бажаючий, віком від 18+ щодня з 10 до 15 години на Хмельницькому шосе, «Вхід С».

Британсько-шведська AstraZeneca (індійських, південнокорейських або європейських виробників), китайська CoronaVac (від Sinovac Biotech), американсько-німецька Comirnaty (від Pfizer-BioNTech), американська Spikevax (від Moderna та NIAID) чи бельгійська Janssen (американської Johnson&Johnson)? Всі перераховані вакцини застосовуються для щеплення в Україні станом на кінець серпня 2021 року. Не дивно заплутатись навіть у назвах.

А ще є типи вакцин: віріонна інактивована, векторна рекомбінантна, мРНК-вакцина.. Покоління: мРНК-вакцини, наприклад, називають вакцинами четвертого покоління.. Різні терміни використання, вимоги до температури зберігання та транспортування, кількість доз у флаконі, вимоги до віку щеплених.. Протипокази, побічні дії, кількість несприятливих подій після вакцинації.. Багато даних, які необхідно враховувати і з якими складно розібратись не фахівцям.

Як не помилитись з вибором вакцини? Які джерела інформації про вакцинацію від COVID-19 є надійними? Ці питання цікавлять не тільки прихильників вакцинації, але і допитливих антивакцинаторів також. Спробуємо розібратись.

Безпека, ефективність та якість – основні критерії, що дозволяють рекомендувати для застосування будь-який медичний препарат. Вакцини від COVID-19 - не виключення. У «доковідні часи», отримуючи рутинну вакцинацію відповідно до Національного календаря щеплень чи рекомендовані щеплення перед поїздкою в епіднебезпечні регіони, часто навіть не цікавились комерційною назвою вакцини, виробником, типом чи поколінням вакцини. Зазвичай, використовували ту вакцину, що запропонували. Звикли до рутинних вакцин, що використовувались десятиліттями і довіряли інформації, що отримували про щеплення від медиків. Охоплення рутинною вакцинацією у Вінницькій області сягало 83% в останні кілька років. Дещо інше суспільне ставлення сформувалось до щеплення від COVID-19. Брак медіаграмотності та навичок інформаційної гігієни у населення дозволив інформаційним маніпуляторам вплинути на громадську думку щодо вакцинації.

ЄС офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським. Українці знову зможуть безпечно подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я і пресслужба Європейської комісії.

На сайті Єврокомісії ідеться, що було ухвалено рішення щодо визнання COVID-сертифікатів України,

Розгорнута у Вінницькій області мережа пунктів щеплень та центрів масової вакцинації дозволяє отримати щеплення від COVID-19

Навчання медичних працівників – тих, хто проводитиме вакцинацію проти COVID-19, триває. Сьогодні команда фахівців Вінницького обласного центру громадського здоров’я знову працює з групою курсантів, яка налічує 127 медичних працівників з різних куточків області. 

Друзі, дуже важливо, ще до початку нової хвилі пандемії отримати захист, вакцинувавшись проти COVID-19 вже зараз!

Сьогодні закінчив роботу 33-й по рахунку тренінг з підготовки вакцинувальних бригад, організований  Вінницьким обласним центром громадського здоров’я, спільно з департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА. За цей час підготовлено більше тисячі медиків. Нині вони на передовій вакцинальної кампанії Вінниччини.

Ентоні Фаучі (англ. Anthony Fauci) – керівник Інституту алергології та інфекційних захворювань США з 1984 року. Це йому належать слова: «Для будь-якої вакцини насамперед необхідно абсолютно надійно показати її безпеку та ефективність», які він сказав в інтерв’ю «Ройтерс» 25 серпня 2020 року.

У найближчі вихідні тут працюватиме  центр вакцинації. Кожен охочий має змогу отримати щеплення вакцинами CoronaVac (Sinovac Biotech). Comirnaty (Pfizer-BioNtech).

Отримати щеплення відтепер може кожен бажаючий, віком від 18 років, зареєструвавшись за телефоном безпосередньо в Центрі масової вакцинації.

Отримати щеплення відтепер може кожен бажаючий, віком від 18 років, зареєструвавшись за телефоном безпосередньо в Центрі масової вакцинації.

В області загалом розгорнута робота  23 таких Центрів  та 150 пунктів щеплень, які працюють як у робочі, так і у вихідні дні.

Відтепер запис у чергу через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати.

Натомість кожен охочий віком від 18 років може отримати щеплення, зареєструвавшись по телефону безпосередньо в Центрі масової вакцинації.

Це четвертий різновид вакцини від COVID-19, яка використовуватиметься для щеплення мешканців області.

За інформацією МОЗ України, вакцину тепер використовуватимуть для проведень щеплень у ЦЕНТРАХ МАСОВОЇ ВАКЦИНАЦІЇ, де вона буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

Від Вінницької області участь у тренінгу бере заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олег Лук’янович.

2 липня 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19, для екстреного медичного застосування.