Сьогодні дводенний тренінг по роботі з вакциною AstraZeneca закінчили лікарі та медсестри мобільних бригад та пунктів щеплень: КНП «Оратівський ЦПМСД», КНП ЦПМСД №2 м. Вінниці,КНП «Тульчинський ЦПМСД» Тульчинської МР,КП Погребищенський ЦПМСД Погребищенської МР,КНП «ЦПМСД №5 м. Вінниці» АЗПСМ №1,КНП ЦПМСД №2 м. Вінниці,КНП «Тульчинський ЦПМСД» Тульчинської міської ради, КНП «Тростянецький РЦПМСД».

1 червня 2021 р. ВООЗ затвердила китайську вакцину від коронавірусу Sinovac- CoronaVac COVID-19 для екстреного застосування у світі, надавши країнам, фінансовим організаціям, закупівельним агенціям та громадам гарантію, що вона відповідає міжнародним стандартам безпеки, ефективності та виробництва.

У ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр» закінчився дводенний тренінг з підготовки медичних працівників вакцинальних мобільних бригад з вакциною Pfizer/BioNTech.

На днях журналісти відділу інформаційно-комунікаційної роботі та зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Центру громадського здоров’я вакцинувалися від COVID-19 та власним прикладом продемонстрували, що це безпечно та життєво необхідно.

Україна отримала нову партію вакцини Pfizer проти COVID-19. 122 850 доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech у межах механізму COVAX були доставлені спеціальним рейсом.

У тренінгу, організованому департаментом охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА та Вінницьким обласним  центром громадського здоров’я, медичні працівники навчаються правильно вносити дані про вакцинацію до електронної системи та формувати відповідні звіти. Також лікарі та медсестри поновлять знання щодо техніки проведення щеплень, діагностики анафілаксії та першої допомоги постраждалим.

Закінчується робочий тиждень і добігає кінця навчання п’яти мобільних бригад з вакцинації, які працюватимуть в області на 3-5 етапах і використовуватимуть у своїй роботі вакцину AstraZeneca.

Сьогодні, дводенне навчання по роботі з вакциною COMIRNATY виробництва Pfizer/BioNTech закінчили 5 мобільних бригад.

Підтримка планової імунізації та вакцинації проти COVID-19 – ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в області, так і в національному,  і у глобальному масштабах,  – переконаний директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник.

Першими отримали щеплення вакциною Comirnati від Pfizer-BioNTech мешканці і працівники Ладижинського дитячого будинку інтернату та обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

Сьогодні медики Тростянецької мобільної бригади вакцинували китайською вакциною CoronaVac маломобільні верстви населення та їх доглядальників.

Відсьгодні  в області офіційно розпочинається  щеплення вінничан вакциною CoronaVac.

12 квітня о 23.30 вакцина проти гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, «КОРОНОВАК Вакцина для профілактики вирощена з використанням клітин VERO), інактивована»  надійшла на регіональний склад зберігання вакцин. Сьогодні очікується поставка шприців та коробок для утилізації вакцини.

     Як повідомив заступник директора Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олег Лук’янович,  07 квітня 2021 року опубліковано висновки Комітету з оцінки ризиків фармаконагляду Європейської Медичної Агенції щодо повідомлень про рідкісні випадки нетипових тромбозів після вакцинації від COVID-19.

Як повідомило шведське медичне агентство Läkemedelsverket на основі даних Європейського агентства з лікарських засобів (EMA), коронавірусна вакцина, вироблена фармацевтичною компанією AstraZeneca у Нідерландах, тепер називається Vaxzevria.

Сьогодні закінчила навчання чергова група лікарів та медсестер тимчасових стаціонарних пунктів щеплень КНП ЦПМСД Джулинської сільської ради, Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, КНП “Шпиківський ЦПМСД, КП "Калинівський міський ЦПМСД", «Тростянецький центр ПМСД», КНП «ЦПМСД №5 м. Вінниці» та КНП «ЦПМСД №4 м. Вінниці».

Чергове дводенне навчання завершили медики з пунктів щеплень Тиврівського, Чернівецького, Чечельницького, Ямпільського ЦПМСД, ЦПМСД №5 м. Вінниці та Дашівської АЗПСМ

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюватимуть медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

На Вінниччині стартувала дводенна координаційна нарада з питань безпеки вакцин, готовності до криз та кризової комунікації в рамках вакцинації від COVID-19 в Україні. Координаційна зустріч відбувається за участі фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, представників Уряду Великобританії, Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я.

25 березня в Україну прибуло 215 тис. доз. Після 10-12 днів лабораторних досліджень можна буде розпочинати вакцинацію – повідомили в МОЗ. Відповідно до чинного законодавства, медичні імунобіологічні препарати (у тому числі і вакцини) підлягають обов’язковому лабораторному аналізу за показниками якості, визначеними Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Впродовж 2-3 тижнів очікується ще 500 тис. доз. Всього законтрактовано та оплачено 1,9 млн доз вакцини.


Ситуація із захворюваністю на COVID-19 в області щодня загострюється. Збільшується кількість пацієнтів з важким перебігом та летальних випадків. Одним із дієвих засобів протистояння небезпечній хворобі є дотримання правил епідемічної безпеки та вакцинація.Про це розповідає заступник директора департаменту охорони здоров’я та реабілітації Тетяна Бондаренко, яка власним прикладом наголошує на необхідності та безпечності щеплення проти COVID-19.

 1160 людей отримали щеплення за минулу добу. Це  найвищий з початку вакцинальної кампанії показник кількості щеплених першою дозою вакцини АstraZeneca/Covishield. Загалом на Вінниччині щеплено  6620 людей. Про це під час щотижневого брифінгу повідомила перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна.