Загальнонаціональне дослідження у США за участю більше 3600 дорослих показало, що вакцина Moderna краще запобігає госпіталізації від COVID-19, ніж дві інші вакцини, які використовуються в Сполучених Штатах, повідомили Центри з контролю і захисту захворювань.

«Серед дорослих у США без імунодефіцитних станів ефективність вакцини проти COVID-19, госпіталізованих з 11 березня по 15 серпня 2021 року, було вище для вакцини Moderna (93%), ніж вакцини Pfizer-BioNTech (88%) і вакцини Janssen (71% ) », -

йдеться в щотижневому звіті агентства по захворюваності та смертності. Janssen є вакциною Johnson & Johnson.

CDC заявили, що дані можуть допомогти людям приймати обґрунтовані рішення.

«Розуміння відмінностей ефективності в залежності від виробника вакцини може допомогти у індивідуальному виборі і розробці рекомендацій щодо політики бустерних вакцинацій. Всі вакцини проти COVID-19 схвалені FDA, забезпечують істотний захист від госпіталізації COVID-19 », - йдеться в повідомленні.

Дослідження також вивчало ефективність щеплення на більш тривалі періоди часу. Moderna знову вийшла на перше місце.

За даними CDC, через 120 днів вакцина Modern забезпечила 92% ефективності проти госпіталізації, тоді як ефективність вакцини Pfizer впала до 77%. Для вакцини Johnson & Johnson подібного розрахунку не було.

CDC вивчив 3689 дорослих в 21 лікарні в 18 штатах, які отримали дві дози вакцини Pfizer або Moderna або одноразову вакцину Johnson & Johnson в період з березня по серпень.

Агентство відзначило деякі фактори, які могли вплинути на результати.

«Відмінності в ефективності вакцини між вакцинами Moderna і Pfizer-BioNTech можуть бути пов'язані з більш високим вмістом мРНК у вакцині Moderna, відмінностями в часі між дозами (3 тижні для Pfizer-BioNTech проти 4 тижнів для Moderna) або можливими відмінностями між групами, які отримали кожну вакцину, що не врахована в аналізі », - йдеться в звіті.

CDC зазначив обмеження у висновках. Діти, дорослі з ослабленим імунітетом і ефективність вакцини проти COVID-19, для випадків, що не призвели до  госпіталізації, не вивчались.

Інші дослідження показали, що всі три вакцини, які використовуються у США забезпечують високий рівень захисту від коронавіруса.

На сьогоднішній день, мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech у Вінницькій області є лідером по кількості виконаних щеплень (171685 щеплень). Вакциною Spikevax від Moderna на Вінниччині виконано 85783 щеплень. Вакциною SinoVac від CoronaVac вінничани отримали 144401 щеплення. Вакциною від AstraZeneca на Вінниччині зроблено 73826 щеплень. (За інформацією від: https://health-security.rnbo.gov.ua/vaccination )

Більше інформації на:

https://www.facebook.com/vinocgz

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua