Вінницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб активно залучені до підготовки фахівців з вакцинації проти COVID-19.

Більше 40 тренінгів проведено та більше 1300 фахівців-медиків мобільних бригад з вакцинації, пунктів щеплень та центрів вакцинації населення від COVID-19 підготовлено з початку 2021 року.

Під час навчання курсанти оволоділи правилами організації та технікою проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій / ускладнень.

На сьогоднішній день у Вінницькій області є в достатній кількості вакцини від COVID-19, діє розгалужена мережа центрів вакцинації  та пунктів щеплень, працюють мобільні бригади з вакцинації. За інформацією директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольги Задорожної, щеплення першою дозою вакцини в області отримали 440 тис. осіб, другою дозою щеплено близько 200 тис. людей. Серед медиків середній відсоток вакцинованих становить 70%, серед освітян - 43%.

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua/