Інформаційний відеоролик про правила поведінки на пунктах щеплень та в центрах вакцинації населення до вашої уваги.

 https://bit.ly/2XkEOML

Вакцинуйтесь правильно!

У центрах вакцинації, через великий наплив людей, які бажають вакцинуватися, утворюються скупчення та черги!

Відеоролик, який допоможе зрозуміти , як правильно поводитися у пункті вакцинації - тут: https://bit.ly/2XkEOML

Більше інформації на https://www.facebook.com/vinocgz 

США спростять правила щодо міжнародних поїздок з 8 листопада

Повністю вакциновані люди із зарубіжних країн зможуть в'їхати в Сполучені Штати з 8 листопада, повідомив Білий дім у п'ятницю.

«Це повідомлення стосується як міжнародних повітряних, так і до наземних поїздок. Відповідна політика охорони громадського здоров'я є суворою і послідовною», - написав у п'ятницю в Твіттері помічник прес-секретаря Білого дому Кевін Муньос.

Як повідомили 12 жовтня у виданні Метро Маніла (CNN, Філіппіни), президент Філіппін запропонував свій спосіб охопити вакцинацією від COVID-19, яка не є обов’язковою в країні, тих, хто все ще вагається. https://cnnphilippines.com/news/2021/10/12/Duterte-COVID-19-vaccine-hesitancy.html

Президент Філіппін Родріго Дутерте: «Проблема в тих, хто не хоче вакцинуватися. Пошукайте їх в своєму селі, давайте підемо туди, поки вони сплять, і зробимо їм ін'єкції уві сні. Якщо вони не хочуть, давайте зайдемо до них додому і зробимо ін’єкції, коли настане ніч. Я зроблю це, я очолю похід»

У Міністерстві охорони здоров'я Філіппін неодноразово підкреслювали, що вакцинація не є обов'язковою. Всі щеплення вимагають інформованої згоди.

У тому ж виступі Дутерте взяв на себе провину за брак вакцин COVID-19 на початку року, заявивши, що він був безпорадним, бо уряд не міг знайти жодної компанії, яка б продала вакцину Філіппінам.

Країна офіційно розпочала кампанію вакцинації проти COVID-19 останньою з країн Південно-Східної Азії 1 березня 2021 року, через понад рік з моменту реєстрації першого випадку COVID-19.

11 жовтня у м.Вінниця відбувся круглий стіл «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою  та їх виконання в Україні».

Учасники заходу –  керівництво області,  представники Міністерства охорони здоров’я, Бюро ВООЗ в Україні, НТГЕІ, ДЕЦ, лікарі, представники регіональних громадських організацій.

Дводенний тренінг, що організований Департаментом охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації за підтримки обласного центру громадського здоров’я пройшов на базі Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

28 медиків з Вінниці, Козятина, Михайлівки, Калинівки, Вендичан, Мурафи, Вороновиці та Гнівані успішно завершили підготовку та оволоділи правилами організації і технікою проведення щеплень від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій або ускладнень.

Більш ніж 1300 фахівців, що вже пройшли підготовку на подібних тренінгах з березня 2021 року

На кінець другого року пандемії COVID-19 статистика в Україні залишається невтішною. Міністерство охорони здоров’я звітує про більш як 12 тисяч нових випадків хвороби за добу.

Після нетривалої перерви лікарні знову заповнилися хворими. Медики б’ють на сполох, адже практично всі госпіталізовані не мають щеплення.

Обов'язкова вакцинація і обмеження для нещеплених: уряд Латвії прийняв нові "ковідні" обмеження

До 15 листопада уряд Латвії висуває вимогу обов'язкової вакцинації до медиків, педагогів (в тому числі, вихователів дитсадків) і працівників сфери соціального догляду.

Усі українці, які пройшли повний курс імунізації від COVID-19, на підтвердження цього можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію та/або згенерувати COVID-сертифікат.

Це можна зробити відразу після отримання другої дози для дводозних антиковідних вакцин та на 14-й день після щеплення однодозною вакциною

Вінницький обласний центр громадського здоров’я запрошує Вас прийняти участь в опитуванні.

Перейдіть за посиланням та висловіть своє ставлення.

https://docs.google.com/forms/d/1v3rbDjZbwuadfD52yajGJuGQu4U9OBn4NP1XwnukDsA

Дякуємо за залученість та активну громадську позицію!

Все буде громадське здоров’я!

Більше інформації на:

https://www.facebook.com/vinocgz

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua 

 

Загальнонаціональне дослідження у США за участю більше 3600 дорослих показало, що вакцина Moderna краще запобігає госпіталізації від COVID-19, ніж дві інші вакцини, які використовуються в Сполучених Штатах, повідомили Центри з контролю і захисту захворювань.

«Серед дорослих у США без імунодефіцитних станів ефективність вакцини проти COVID-19, госпіталізованих з 11 березня по 15 серпня 2021 року, було вище для вакцини Moderna (93%), ніж вакцини Pfizer-BioNTech (88%) і вакцини Janssen (71% ) », -

Здавалося б, елементарна вимога - надіти маску. Маски стали невід'ємним атрибутом пандемії, а практично всі експерти та вчені стверджують, що їх носіння зменшує ризик передачі коронавируса.

На жаль, не всі вінничани це роблять у громадських місцях та транспорті. На Вінниччині впроваджуються рейди по дотриманню масочного режиму.

Інструктаж учасників рейду проводить директор Вінницького обласного центру громадського здоров’я Олександр Мельник.

З 21 вересня 2021 року розпочато рейди з метою роз'яснення необхідності дотримання вимоги застосування (використання) захисних масок в громадських місцях та громадському транспорті, силами представників

У липні цього року Міністерство схвалило рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики дозволити комбінувати мРНК-вакцини. Так, якщо мРНК-вакцина того самого виробника недоступна, то для другого щеплення громадянин може використати вакцину на платформі мРНК іншого виробника.

Іншими словами, у  випадку коли перше щеплення проведено вакциною Moderna, друге  можна робити Comirnaty/Pfizer-BioNTech та навпаки.

Інтервал між першою і другою дозами становитиме 28 днів.

Комбінування вакцин Spikevax (Moderna) та Comirnaty (Pfizer-BioNTech) є безпечним та

Про що, на сьогодні, свідчать наукові докази про безпеку та ефективність бустерних доз?

Чи є групи людей, яким вони можуть знадобитися?

Чи слід на цьому етапі пандемії розглянути можливість щеплення третьою дозою вакцини?

Пояснює експерт ВООЗ доктор Кетрін О’Браєн.

Нам слід розрізняти, що ми маємо на увазі, коли говоримо про бустерні дози.

Насправді, є три причини отримати третю дозу вакцини, якщо ви вже отримали перші дві дози.

  1. Якщо немає достатьньої імунної відповіді. Це стосується категорії людей, імунна система яких не відповіла належним чином на перші дві дози,

Чи використовувати маски вакцинованим?

Наука підтримує носіння масок після вакцинації?

Маски допомагають зупинити поширення коронавируса. Вони буквально є фізичною перешкодою між вами і будь-яким вірусом в повітрі і можуть допомогти запобігти зараженню.

Причина, по якій фахівці з громадського здоров'я закликають до більш частого носіння масок, полягає в тому, що з'являються чіткі і зростаючі докази того, що, хоча і рідко, інфікування COVID-19 може виникати у повністю вакцинованих людей. Це особливо вірно по відношенню до нових варіантів вірусу, що викликають особливу стурбованість.

Гарна новина полягає в тому, що зараження COVID-19, якщо воно відбудеться, з набагато меншою ймовірністю призведе до серйозних захворювань або смерті у вакцинованих людей.

Вінницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації та Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб активно залучені до підготовки фахівців з вакцинації проти COVID-19.

Більше 40 тренінгів проведено та більше 1300 фахівців-медиків мобільних бригад з вакцинації, пунктів щеплень та центрів вакцинації населення від COVID-19 підготовлено з початку 2021 року.

Зверніть увагу на очі медиків, що фотографуються з Олександром Мельником, директором Вінницького обласного центру громадського здоров'я. Маски запобігають розповсюдженню інфекції, але не приховують щирі посмішки, якщо вони йдуть від самого серця.

Перший знімок у новій фотозоні зробили саме фахівці вакцинальної бригади КНП Вінницький обласний центр радіаційного захисту населення.

Відсьогодні, у центрі вакцинації населення від COVID-19, що розташований в адмінбудівлі "Книжка" на Хмельницького шосе, 7 можливо не тільки зробити щеплення, але і порадувати себе незвичною фотосесією.

Запрошуємо! 

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua/

 

Вінницький обласний центр громадського здоров’я запрошує пройти опитування та висловити свою думку з приводу вакцинації від COVID-19

Переходьте за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1WSrXJbxbzqiY9oADJWtWARnYYaP0yDCFmUHhWw-tBqw

Запрошуємо прихильників та противників вакцинації, а також тих, що ще не визначився.

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Повний перелік пунктів щеплень та центрів вакцинації населення: https://list.covid19.gov.ua/

З метою роз’яснення ключових етапів медичної реформи, інформаційної підтримки працівників закладів охорони здоров’я та пацієнтів Міністерством охорони здоров’я України розроблено «Дайджест змін в охороні здоров’я» - збірник матеріалів, який буде корисний