Що потрібно для того, щоб захисти дітей від коронавірусної хвороби, оскільки наразі спостерігається підвищення захворюваності серед дітей?

Нещодавно МОЗ спростило доступ підлітків до вакцинації проти COVID-19. Отримати щеплення вакциною Cominarty від Pfizer можуть всі діти від 12 років (https://bit.ly/3tUd93j).

Загалом, за весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 237 830 дітей. Найбільше підтверджених випадків захворювання серед дітей виявлено у віковій групі 10–14 років – понад 40%. Ще 26% припадають на категорію 15–17 років. Наразі вже зайнято понад 30% ліжок, виділених для лікування неповнолітніх пацієнтів із COVID-19.

Окрім вакцинації, батькам варто врахувати кілька простих порад, щоб зменшити ризик інфікування дітей.

Детальніше тут - https://bit.ly/3qYGjwb

Бустерна доза вакцини від COVID-19 - тема ефіру на Суспільному Вінниця у проєкті “Сьогодні. Головне” з чарівною Ельвіра Бондаренко-Ястремська

За інформацією обласного Департаменту охорони здоров'я та реабілітації, станом на 10 січня 2022 року в регіоні третє, "бустерне", щеплення зробили 797 вінничан.

Як отримати бустерну дозу вакцини?

Яким препаратом проводитимуть ревакцинацію?

Що необхідно знати охочим зробити таке щеплення, говоримо із заступником директора Вінницького обласного центру громадського здоров'я Олегом Лук'яновичем

https://www.youtube.com/watch?v=eTFXyx2DgGg

Схвалено введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу для всіх громадян України віком від 18 років.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров'я України  ІНФОРМУЄ:

В Україні вже запровадили додаткову та бустерну дозу вакцин від COVID-19.

Яка між ними різниця, хто може отримати додаткову, а хто бустерну дозу, чи впливатимуть вони на термін дії COVID-сертифіката, читайте https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/2031615690334859 

В епоху коронавірусу вагітні жінки становлять унікальну когорту в лікарні. У них можуть бути яскраво виражені симптоми COVID-19, і повідомлялося про смерть вагітних від COVID-19. Звичайно, вони також можуть бути в лікарні лише для того, щоб народити дитину, і випадково виявити COVID.

На початку пандемії мій друг — анестезіолог із Нью-Йорка — розповів мені, наскільки відділення переповнено випадками COVID. Не в реанімації; він працював у пологовому відділенні. Звичайна вагітність ускладнювалася, кесарів розтин виконувався частіше, а результати пологів погіршувалися.

В Україні запроваджують ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та співробітників будинків інтернатного типу. Вони зможуть отримати її щонайменше через шість місяців з дати отримання другої дози.

Таке рішення Міністерство охорони здоров’я ухвалило своїм наказом 2849. Під час розробки наказу враховувались відповідні рекомендації ВООЗ та офіційна позиція Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. 

Стартап хаб у Швеції продемонстрував нове використання своїх імплантатів мікрочіпів: паспорт вакцинації від Covid-19, імплантований у вашу шкіру за допомогою мікрочіпа з підтримкою NFC.

Компанія Epicenter планує продати на ринку універсальну технології, яку вона розробляла роками. Чіпи використовують зв’язок ближнього поля (NFC), який може зв’язуватися з будь-яким смартфоном з підтримкою NFC. У компанії стверджують, що процедура є повністю оборотною.

Про небезпеку розповсюдження нового штаму Омікрон та як запобігти хворобі говоримо сьогодні з журналістами Vinnitsia PressPoint

https://presspoint.in.ua/2021/12/08/tshz-vinnychchyny-za-prohnozamy-nastupna-khvylia-covid-19-ochikuietsia-v-kintsi-sichnia-pochatku-liutoho-2022-roku/?fbclid=IwAR2VlyIfggm2MalkGUGWDGRhJYFSW5SFDbillCZ928FYVE_yht0L7_VCTMU 

На сьогодні, у Вінницькій області та в цілому в Україні відсутні лабораторно підтверджені випадки хвороби, що викликана саме штамом Омікрон. Існує можливість провести секвенування зразків у лабораторії Центру громадського здоров’я МОЗ. Також, при підозрі на розповсюдження штаму Омікрон є можливість звернутись для верифікації штаму до референс-лабораторій. Серед хворих на коронавірусну хворобу на території області переважає варіант Дельта. Чи зможе Омікрон витіснити Дельту в майбутньому? Занадто мало даних, щоб відповісти на це питання з впевненністю. Поза сумнівами, що рівень вакцинації населення та суворе дотримання карантинних вимог має суттєвий вплив на рівень захворюванності, госпіталізацій та смертності від COVID-19. За прогнозами, наступна хвиля захворюванності очікується у кінці січня – початку лютого 2022 року. Саме від нас з вами залежить, наскільки розповсюдиться хвороба, незалежно від того, який варіант вірусу буде переважати.

Загалом у всьому світі було зареєстровано 905 підтверджених випадків хвороби, спричененої штамом Omicron у 47 країнах.

Вінницький обласний центр громадського здоров'я запрошує пройти опитування та висловити Вашу думку тут

https://docs.google.com

Всесвітня організація охорони здоров’я почала називати варіанти коронавіруса на честь грецьких літер, щоб уникнути суспільної плутанини та стигми.

Туліо де Олівейра з Школі медицини Нельсона Мандели в Дурбані, Південна Африка, та члени його команди оголосили про новий варіант Covid-19 у листопаді 2021.

Новий штам COVID-19, який з'явився в Південній Африці, був названий на честь 15-ї літери грецького алфавіту.

За словами агентства та експертів, система імен, оголошена Всесвітньою організацією охорони здоров’я в травні, робить публічну комунікацію про варіанти легшою та менш заплутаною.

Наприклад, варіант, який з’явився в Індії, не відомий як B.1.617.2. Швидше, він відомий як Дельта, четверта літера грецького алфавіту.

Зараз існує сім «варіантів інтересу» або «варіантів, що викликають занепокоєння», і кожен з них має грецьку літеру, згідно з ВООЗ.

Вакцинація проти COVID-19 під час вагітності або годування груддю

Рекомендації CDC оновлено 19 листопада 2021 року

Що вам потрібно знати

Люди, які вагітні або нещодавно завагітніли, частіше захворіють на COVID-19, ніж люди, які не вагітні.

Отримання вакцини проти COVID-19 може допомогти захистити вас від важкого перебігу COVID-19.

Вакцинація проти COVID-19 рекомендована людям, які вагітні, годують груддю, намагаються завагітніти зараз або можуть завагітніти в майбутньому.

Вагітні можуть отримати ревакцинацію проти COVID-19.

Кількість доказів про безпеку та ефективність вакцинації проти COVID-19 під час вагітності зростає. Ці дані свідчать про те, що користь від вакцинації проти COVID-19 переважає будь-які відомі або потенційні ризики вакцинації під час вагітності.

Наразі немає доказів того, що будь-які вакцини, включаючи вакцини проти COVID-19, викликають проблеми з фертильністю у жінок або чоловіків.

Джерело: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/vaccines/recommendations/pregnancy.html

 

 

При нозофобії (ковідофобії) може виникнути обоюдогостра ситуація – ти чи то жертва, чи то насильник….

У підґрунті насильства знаходиться агресія до іншої людини, зумовлена очевидним або удаваним носійтвом хвороби.

Місця, де можна наразитися на нозофобне (ковідофобне) насильство:

громадський транспорт, громадські місця, заклади охорони здоров’я та соціальних служб, навчальні заклади та ін.

Прояви такого насильства:

виштовхування за межі установ, із салонів транспортних засобів та ін., побиття, різного роду тілесні ушкодження і навіть заподіяння смерті, булінг, мобінг та ін.

Наразі в Україні доступні для вакцинації чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac Biotech, Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna.

На початку листопада Україна отримала майже 3 млн доз вакцини Moderna.

Даємо більше деталей про цю мРНК-вакцину.

Про вакцину Moderna

  • Moderna (mRNA-1273, Spikevax) – це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією та схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. Її використовують у країнах ЄС, Великій Британії, США, Австралії, а загалом у понад 70 країнах світу.

Мобільна бригада Вінницького обласного Клінічного Центру інфекційних хвороб вчора по обіді працювала на площі Європейській у м. Вінниці.

Інформаційно-роз’яснювальну роботу проводили фахівці Вінницького Центру громадського здоров’я.
За словами Олександра Мельника, директора центру громадського здоров’я, тільки за допомогою вакцинації можна себе захистити.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва та Вінницький обласний центр громадського здоров'я запрошують доєднатись до онлайн зустрічі 17 листопада 2021 об 11 год.

Тема розмови - вакцинація від COVID-19: питання та відповіді.

Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Відповіді на найпоширеніші питання щодо вакцини проти проти COVID-19 ви зможете почути від Лук'яновича Олега Леонідовича, заступника директора Центру громадського здоров’я Вінницької обласної Ради.

 

Доступ до відеоконференції Zoom:

https://us02web.zoom.us/j/88219426421...

Ідентифікатор конференції: 882 1942 6421

Код доступу: 2021

29 медиків Вінниччини сьогодні успішно завершили підготовку та оволоділи правилами організації і технікою проведення щеплень від COVID-19 та долучитися до флешмобу «Ми вакциновані».

✔Мета флешмобу – захистити якомога більше вінничан. Ми вакцинувалися усі. І на власному прикладі хочемо показати, що це безпечно. Запрошуємо усіх мешканців Вінниччини отримати щеплення та захистити себе та своїх рідних. Вакцинувавшись ви запобігаєте важкому перебігу хвороби.

👉Щоб долучитися до флешмобу потрібно:

✔️Бути вакцинованим;

✔️Розповісти чи написати коротку історію чому ви це зробили;

✔️Сфотографуватися і виставити у соціальні мережі фото із хештегом #вакциновані_захищені #ми_вакциновані #я_вакцинований;

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Якщо ви зробите щеплення у Відні, ви отримаєте ваучер на 30 євро в будинок розпусти «Funpalast». Ініціатива невипадково називається "Довга ніч вакцини"

У Південному Тиролі після вакцинації пропонують закуску з хлібом та ковбасою під час зупинки Vaxbus перед броварнею Forst неподалік Мерано.

А у Швейцарії програма «Здоров'я та благополуччя» надає бонус у розмірі 50 франків (близько 46 євро), призначений для людей, які переконують іншого зробити вакцинацію.

Де отримати щеплення у Літині та околицях?

Пункти щеплення від COVID-19 працюють:

  • Літинська АЗПСМ – вул.Пирогова, 17
  • Малинівська АЗПСМ – вул. Шкільна, 1
  • Багринівська АЗПСМ – вул. Центральна, 52а
  • Івчанська АЗПСМ – вул. Центральна, 2
  • Дяківецька АЗПСМ – вул. Пирогова, 2
  • Дашківецька АЗПСМ – вул. Центральна, 5а

Центр вакцинації населення в Літині – вул. Б.Хмельницького, 7

Отримати інформацію щодо вакцинації : 0984899974

Вакцини проти COVID-19 забезпечують у 5 разів більший захист, ніж природній імунітет, свідчить дослідження CDC

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у п’ятницю в щотижневому звіті CDC, невакциновані люди, які нещодавно перенесли інфекцію, мали в п’ять разів більше шансів повторно заразитися коронавірусом, ніж ті, хто був повністю вакцинований і не мав попередньої інфекції.

Незалежно від того, якою вакциною ви отримали щеплення від КОВІД-19, результатом є зменшення ймовірності важкого перебігу хвороби, госпіталізації та смерті внаслідок інфікування коронавірусом.

Гуморальний та клітинний імунітет, що імунна система організму формує у відповідь на щеплення, дозволяє в значній мірі бути захищеним від фатальних наслідків небезпечної інфекції.

Нагадуємо, що вакцинація від COVID-19 є добровільною та безкоштовною.

Всі вакцини, що використовуються в Україні для щеплення, отримали схвалення ВООЗ для екстреного застосування.

Міністерство охорони здоров’я України направило до управлінь охорони здоров’я Київській міській та обласним державним адміністраціям роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19. Слід зауважити, що основні рекомендації вже неодноразово розглядалися і приймалися відповідними рішеннями, але наразі є уточненими, оновленими та мають відповідний термін дії.

 Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що станом на 22 жовтня відкрито вже 800 кримінальних проваджень щодо підробки COVID-сертифікатів. Міністр також звернувся до українців, закликавши не використовувати підробки та повідомляти про правопорушення до кіберполіції або ж за номером 102.

Українські прикордонники за минулі вихідні, 23-24 жовтня, виявили понад 10 COVID-сертифікатів, які мають ознаки підробки. Про це УНН розповів помічник голови Держприкордонслужби України — прессекретар Андрій Демченко.

Інформаційний відеоролик про правила поведінки на пунктах щеплень та в центрах вакцинації населення до вашої уваги.

 https://bit.ly/2XkEOML

Вакцинуйтесь правильно!

У центрах вакцинації, через великий наплив людей, які бажають вакцинуватися, утворюються скупчення та черги!

Відеоролик, який допоможе зрозуміти , як правильно поводитися у пункті вакцинації - тут: https://bit.ly/2XkEOML

Більше інформації на https://www.facebook.com/vinocgz 

США спростять правила щодо міжнародних поїздок з 8 листопада

Повністю вакциновані люди із зарубіжних країн зможуть в'їхати в Сполучені Штати з 8 листопада, повідомив Білий дім у п'ятницю.

«Це повідомлення стосується як міжнародних повітряних, так і до наземних поїздок. Відповідна політика охорони громадського здоров'я є суворою і послідовною», - написав у п'ятницю в Твіттері помічник прес-секретаря Білого дому Кевін Муньос.